Veikti grozījumi arī Maksātnespējas likumā, likumos "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", "Par valsts pensijām", "Par valsts sociālo apdrošināšanu" un Pacientu tiesību likumā, kas nodrošinās noteiktus ekonomiskā un sociālā atbalsta pasākumus.
Par grozījumiem Notariāta likumā nobalsoja "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" deputāti. Savukārt pret bija "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības, "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei" deputāti. Par grozījumu pieņemšanu šajā likumā kļūdas pēc nobalsoja arī AS deputāts Česlavs Batņa, kurš debatēs aktīvi iebilda pret likumprojektu pakotni.
Plānots, ka izsludināšanas gadījumā normatīvo aktu grozījumi par partnerības ieviešanu stāsies spēkā 2024.gada 1.jūlijā.
Lai likumprojekti stātos spēkā, tie vēl jāizsludina Valsts prezidentam. Reizē Satversme ir minētas tiesības vismaz 34 deputātiem apstādināt likumprojektu izsludināšanu uz diviem mēnešiem, lai viena mēneša laikā censtos Centrālās vēlēšanu komisijas organizētā parakstu vākšanā saņemt vajadzīgo atbalstu referenduma organizēšanai par šo jautājumu.
Dažu opozīcijas partiju līderi ir pauduši nostāju, ka jautājums par partnerības institūtu būtu jāizlemj tautas nobalsošanā, reizē vēl nav zināms, vai tiks vākti 34 paraksti augstāk minētā mehānisma iedarbināšanai.
Lībiņa-Egnere ir skaidrojusi, ka izmaiņas ir tapušas pēc Satversmes tiesas sprieduma, tiesai atzīstot, ka Satversme prasa nodrošināt divu cilvēku tuvu, personisku attiecību juridisku, ekonomisku un sociālu aizsardzību. Lai izpildītu ST spriedumu, tikusi sagatavota likumprojektu pakotne, kas paredz ieviest partnerības institūtu.