Krauklis atminējās, ka par ražošanas teritoriju pirms tās būvniecības interesējušies trīs līdz četri uzņēmēji, taču projekta īstenošana nav bijusi viegla, jo sākusies Covid-19 pandēmija, karš Ukrainā, kāpušas kredītu procentlikmes un šogad interese par ražošanas ēku praktiski bija zudusi. Tikai trešajā izsolē pieteikusies personu apvienība "MM", kurā ietilpst SIA "Mūrbūdu sidra darītava" un SIA "Mežābols" un kuru pašvaldība ir atzinusi par izsoles uzvarētāju.
"Kopš neesmu pašvaldības vadītājs, man nav informācijas par šo projektu, šķiet, ka ēkas joprojām nav nodotas ekspluatācijā, jo ir kādas problēmas ar būvnieku," piebilda Krauklis.
Krauklis uzskata, ka Valkas gadījums ir līdzīgs Valmieras novada gadījumam, kur arī pašvaldība un amatpersonas tiek vainotas par līdzīgiem pārkāpumiem. "Tikai tiesas ceļā pēc daudziem gadiem droši vien būs iespēja noskaidrot, kam ir taisnība, taču pašvaldības darbinieku reputācijai ir nodarīts neatgriezenisks kaitējums," piebilda eksmērs.
Kā vēstīts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar EPPO 7.novembrī veica kriminālprocesuālās darbības, tajā skaitā kratīšanas un nopratināšanas, vairākos objektos Valkā un citviet Latvijā.
Kriminālprocesuālās darbības veiktas aizdomās par iespējamu vismaz 776 000 eiro izkrāpšanu.
27.februārī EPPO sāka kriminālprocesu un to nodeva KNAB kā kompetentajai iestādei pirmstiesas izmeklēšanas veikšanai. KNAB kriminālprocesā izmeklē iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu lielā apmērā.
KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka divas esošās un viena bijusī Valkas novada pašvaldības amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kopā ar kāda uzņēmuma pārstāvi veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldības projekta īstenošanai prettiesiski iegūtu vismaz 744 000 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējuma un 32 000 eiro no Latvijas valsts budžeta dotācijas. Projekts saistīts ar ražošanas ēkas un ar to saistītās infrastruktūras izveidi.