Tam, ka reformu būtu jāpārvērtē, piekrīt Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. Arī viņš uzskata, ka pārvaldes institūcijas maiņa neko būtisku nedos, turklāt tagad arī apstākļi ir citi. Krievijas iebrukums Ukrainā izmainījis gan ģeopolitisko situāciju, gan kravu struktūru.
"Noteikti, ka ir pilnīgi loģiski un racionāli kaut vai šajā ietvarā vien pārvērtēt to mērķi un loģiku, ko mēs reformas kontekstā vēlamies sasniegt. Neizbēgami ir drošības dimensija iekšā.
Skaidrs, ka drošības dimensija bija arī pirms tam, bet viņas loma noteikti, ka bija daudz mazāka nekā tas ir šobrīd," teica Zeltiņš.
Ostās strādājošu stividoru asociācija uzskata – tā kā laika reformas ieviešanai atlicis pavisam maz, termiņš noteikti jāpagarina. Taču vienlaikus jābūt plānam, ko pagarinājuma laikā darīt.
Biedrības "Latvijas stividorkompāniju asociācija" padomes priekšsēdētājs Ivars Landmanis teica: "Pagarinot termiņu, mēs tiešām aicinām arī paskatīties pēc būtības. Paskatīties, kā tā reforma tiešām var palīdzēt uzlabot uzņēmējdarbības vidi, lai viņa ir skaidra un saprotama. [..] Kāds tas [pārvaldības] modelis, man liekas, tam jau vairs nav tik liela nozīme. Galvenais, lai būtu skaidri spēles noteikumi. Šobrīd viņu nav."
Ko ar reformu darīt, tuvāko nedēļu laikā partijas pārrunās koalīcijas sanāksmē. Satiksmes ministrija norāda, ka, visticamāk, ieviešanas termiņš būs jāpagarina vēlreiz.
ZZS gaida Satversmes tiesas spriedumu
Politiskais atbalsts reformas pabeigšanai īpaši neskaidrs ir arī tāpēc, ka valdībā tagad ir Zaļo un zemnieku savienība, kas bija galvenā ostu pārvaldības maiņas pretiniece. Esot vēl opozīcijā, ZZS deputāti reformu apstrīdēja Satversmes tiesā, kas spriedumu sola 9. novembrī.