Šīs, uz narkotiku tirdzniecību vedošās uzlīmes, nonākušas arī policijas redzeslokā. Bijušas jau pat aizturēšanas.
Uģis Līcis, Valsts Policijas Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja 2. nodaļas priekšnieks: "Esam aizturējuši organizēto grupu par 30 noziedzīgajiem nodarījumiem "Telegram" kanālos.
Daļa no aizturētajām 39 personām ir apcietināta, daļai piemēroti citi drošības līdzekļi.
Reidos konfiscētās narkotiskās vielas mērāmas kilogramos - kokaīns, marihuāna, MD kristāli, sēnes, sintētiskais heroīns, izotezēni dažādi. Tas ir viens tāds mazs daudzums, bet, ja to nedarītu, tad notiktu likuma anarhija, un visi darītu ko gribētu."
Policijā apgalvo, ka daži no pilsētvidē redzamajiem QR kodiem aizved uz fiktīvām "Telegram" grupām.
Proti, kad par preci naudu pārskaita, tirgotājs pazūd un, saprotams, nekādas vielas netiek atsūtītas.
Krāpniekiem tā ir garantēta droša nauda, jo tas, kas mēģinājis pirkt narkotikas, bet tika apkrāpts, taču nevērsīsies policijā.
Kā raidījumam "360TV ZIŅneši" saka Kriminālpolicijas policijas pārvaldes eksperts Uģis Līcis, "Telegram" grupām pievienojušies vairāki tūkstoši cilvēku:
"Ap 90% tie ir viltus narkotisko vielu piedāvātāji. Tas, ka tu esi tajā grupā, vēl nenozīmē reālu iespēju tikt pie narkotikām.
Pat ja tiksi, nekur nav garantēts, ka nopirktā viela vispār būs apreibinoša vai narkotikas.
Varbūt vienkārši tie būs krāpnieki, kas smuki māk pasniegt produktu ar bildēm, ar aprakstiem un censties izkrāpt no cilvēkiem naudu."
Policiju satrauc, ka šos kvadrātkodus skenē arī skolēni. Un, ja kodi aizved uz Telegram grupām, kurās tirgo elektroniskās cigaretes un veipus, tad tie viegli var nokļūt bērnu rokās.