Debatēs grozījumus atbalstīja Gunārs Kūtris (ZZS).
Pret grozījumiem debatēja Edgars Tavars (AS), Ainārs Šlesers (LPV), Mārcis Jencītis (LPV), Viktorija Pleškāne (ST!), Dmitrijs Kovaļenko (ST!).
Kā ziņots, iepriekš Saeimas Juridiskā komisijas sēdē deputāts Gundars Daudze (ZZS) vaicāja, vai grozījumi attieksies arī, piemēram, uz divām pensionētām sievietēm, kuras dzīvo kopā vienā dzīvoklī, "lai savilktu galus kopā" jeb ierobežoto finansiālo iespēju dēļ.
Daudze norādīja, ka saprot, ka arī šīs divas pensionētās kundzes varēs noslēgt šādu partnerības līgumu savu interešu aizsardzībai.
Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna komisijas sēdē apstiprināja, ka partnerību varēs noslēgt tuvās personiskās attiecībās esoši cilvēki, kuri ir apliecinājuši gribu rūpēties viens par otru un kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā.
Komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) norādīja, ka bieži jautājums par partnerattiecībām tiek pārāk seksualizēts, un vērsa uzmanību, ka partnerības noslēgšanai nav jābūt saistītai ar intīmām attiecībām.
Jau vēstīts, ka TM norāda, ka grozījumi iesniegti, lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu. Partnerība būs jauns veids, kādā juridiski nostiprināt divu pilngadīgu personu attiecības un paredzēt tām noteikta veida sociālo un ekonomisko aizsardzību. Likumu izmaiņām vajadzētu risināt jautājumu par viena dzimuma pāru iespējām legalizēt savas attiecības.
Lībiņa-Egnere norāda, ka ST ir atzinusi, ka Satversme prasa nodrošināt divu cilvēku tuvu, personisku attiecību juridisku, ekonomisku un sociālu aizsardzību. Lai izpildītu ST spriedumu, ir sagatavota likumprojektu pakotne, kas paredz ieviest partnerības institūtu. Partnerība radīs personām atsevišķas tiesības un pienākumus attiecībās ar valsti, tā atvieglojot partneru kopdzīvi ikdienā.