"Ušakova kepka", Grabažkalns, Atkritumu kalns. Tā rīdzinieki sauca Purvciemā, Augusta Deglava ielā atklāto Dreiliņkalnu, kas savulaik bija izgāztuve. Nu atkritumu kaudze jau dažus gadus apzaļumota un patiešām izskatās pēc kalna, taču iedzīvotājiem joprojām aizliegts teritorijā atrasties. Portāls "Apollo.lv" sazinājās ar Rīgas domi, lai noskaidrotu Dreiliņkalna nākotni.
Konkrētus plānus kalna izmantošanai nevar minēt
Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas pārstāvis Mārtiņš Vilemsons "Apollo.lv" norāda, ka izgāztuves rekultivēšanas projekta galvenais mērķis bija to sakopt un nodrošināt vides piesārņojuma samazināšanos. Tas arī esot izdarīts.
Tagad kalnā notiek vides monitorings gruntsūdeņiem un norit teritorijas uzturēšanas darbi – zāles pļaušana, atkritumu savākšana, sniega tīrīšana un žoga uzturēšana.
Konkrētu plānu kalna izmantošanai nākotnē gan nav, jo neesot saņemta atļauja tā plašākai izmantošanai.
Kalna pirmsākumi meklējami laikā, kad Rīgas mērs vēl bija Nils Ušakovs ("Saskaņa"). 36 metrus augstā kalna apbēršanu pabeidza 2015. gadā. To apmeklētājiem sākotnēji atvēra 2016. gada decembrī un rīdzinieki kalnam pieguļošajā teritorijā drīkstēja baudīt ziemas priekus.
Valsts vides dienests gan ieteica to darīt tajās dienās, kad gaisa temperatūra stabili turēsies zem nulles. Savukārt temperatūrai paaugstinoties, kalns tiks slēgts.
Šāds rīcības plāns bija paredzēts turpmākās četras ziemas. Ušakovs 2015. gadā norādīja, ka jau togad kalnam pieguļošajā teritorijā plānots iekārtot distanču slēpošanas trasi, bet pavasarī tās vietā ierīkot piknika zonu ar vairākiem galdiem. Plāni pēc pieciem gadiem, līdz 2020. gadam bija sevišķi ambiciozi – bija paredzēts ierīkot pilnvērtīgu slēpošanas trasi ar pacēlājiem.