Krievija jau tuvā nākotnē kļūs par normālu mūsdienīgu, miermīlīgu un demokrātisku valsti, kas ciena starptautiskos likumus un demokrātisko pasaules uzbūvi, vai arī tā kļūs par šādu valsti krietni vēlāk, jo vēl kādu laiku turpinās "spirināties" un īstenot impērisko politiku. Tomēr iznākums būs tieši tāds pats, jo citu variantu vienkārši nav, intervijā aģentūrai LETA "Rīgas konferences" laikā sacīja Krievijas opozīcijas politiķis, Brīvās Krievijas fonda viceprezidents un Krievijā cietumā ieslodzītā Alekseja Navaļnija padomnieks Vladimirs Milovs.
Kā vispār iespējams strādāt ar Navaļniju un viņu konsultēt, ja viņš sēž cietumā un pat viņa advokāti tiek arestēti?
Tikai pirms pāris stundām saņēmu no viņa preses sekretāra trīs lappuses garu vēstuli - mēs komunicējam, turklāt mēs kopā strādājam jau ilgi, esam pazīstami vairāk nekā 15 gadus. Navaļnijs ir politiski aktīvs jau vairāk nekā 20 gadus. Kopā esam apbraukājuši visu Krieviju un viens otru lieliski pazīstam. Mēs apmēram saprotam, ko darīt arī tad, ja viņš vispār būs neaizsniedzams. Varas iestādes dara visu iespējamo, lai viņu pilnībā izolētu. Jaunais tiesas spriedums paredz, ka viņam jāatrodas īpaša režīma kolonijā, kas praktiski nozīmē, ka piekļuves viņam būs ļoti maz, ja vispār tāda būs. Diemžēl mums ir tam jāgatavojas. Bet labi zinām, ko darīt. Navaļnijs mums pa laikam sūta instrukcijas, tomēr vispārējs plāns mums ir.
Vai vispār mūsdienu Krievijā ir iespējams kaut cik pilnvērtīgs opozīcijas politiķa darbs, vai arī tas vairāk atgādina laušanos slēgtās durvīs?
Būtībā politiskā darbība Krievijā nav tikai ļoti ierobežota, drīzāk tā ir pavisam neiespējama, jo jebkāda varas kritika var tikt novērtēta kā krimināli sodāms ekstrēmisms. Mūsu tiesās ir lēmumi, kur tā arī ir rakstīts - piedalījās ekstrēmistiskās darbībās, veicot valdības politikas kritiku. Tātad valdības kritizēšana ir krimināli sodāma darbība, par ko pienākas cietumsods.