Ivita pastāstīja, ka pagājušajā gadā ar Anci piecas reizes veiksmīgi izbraukājušas uz Poliju uz cilmes šūnu terapiju. "Daudzi neticēja, ka tas strādā, bet šobrīd, kad ejam atrādīties dakteriem, kuri viņu redzēja pavisam maziņu, viņi saka, ka papīros aprakstītais ir viens bērns, bet tas, kas sēž ratiņos vai klēpī, ir pavisam cits."
Ances ārste Inese Bolmane "Māmiņu klubam" norādīja, ka Ance jau sāk fiksēt skatu, stingrāk tur muguriņu. "Vēl ir jāņem vērā, ka cilmes šūnu terapija nav kā restartēt datoru. Tas nenozīmē, ka tiek ievadīta zāļu deva vēnā vai organismā un tūlīt viss atjaunojas. Tas ir mērķtiecīgs darbs pa etapam klīnikā, paralēli tā ir rehabilitācija. Un tas ir milzīgs darbs, ko izdara vecāki un ģimene tajā starplaikā un visa mūža garumā."
Ivita pastāstīja, ka Ance ļoti daudz smaida un sākusi arī mazliet noturēt galvu, jo viņa šobrīd ir mēneša vai divus mēnešus veca bērniņa attīstības līmenī.
"Viņa ir sākusi drusciņ runāties. Viņa atpazīst savus mīļākos ģimenes cilvēkus. Tā kā Ance ir audžubērns, viņai nav šī automātiskā mīlestība pret mani kā mammu, viņa izvēlējās Inesi par savu cilvēku, viņa ir lielā māsa, kas Ancei ir visvistuvākais cilvēks.
Ja mums kādreiz mediķi vai speciālisti pajautā "kā jums iet, jūs cīnāties?", es parasti atbildu, ka īsti mēs necīnāmies, mēs dzīvojam," tā Ivita.
Smagās ziņas šovasar bijušas, kad acu ārsts pateicis, ka mazā Ance no gūtajām traumām un asinsizplūdumiem redzes nervā ir neredzīga. Ancei vēl priekšā gaidāma ļoti nopietna ārstēšana - sarežģīta un dārga.