Kā liecina pārvaldes apkopotie vispārīgie dati par, piemēram, rāvējslēdzēju eksportu no Latvijas - pirmajā vietā kā saņēmējs pārliecinoši ir Krievija.
Davļačins: "Daži cilvēki var pasmieties un teikt - kas tad tas ir - pogas, rāvējslēdzēji. Tās patiešām ir nesankcionētas preces. Bet iedomājieties.
Zaldāts uzvelk bikses, kurām nav rāvējslēdzēja vai pogu. Bikses viņam kritīs nost un viņš uz fronti tādā formā neies. Tāpēc mēs tomēr uzskatām, ka šīs piegādes ir ļoti svarīgas.
Un tas, ka kompānija piegādā Krievijas firmai, kas nav sankcionēta, bet kam ir cieša saikne ar Aizsardzības ministriju, tas manuprāt ir ļoti svarīgs stāsts. Un man ir kompānijai ARTA-F daudz jautājumu. Es ļoti šaubos, ka viņi nezina, kam piegādā visas šīs preces.
Jūs ar BTK Grupa sadarbojaties ļoti ilgus gadus. Un ja jūs pat vienkārši "ieguglētu", jūs piecās sekundēs uzzinātu, kas tā par firmu. Tāpēc atrunas no sērijas, ka mēs nezinām, kam mēs piegādājam līdzīgas preces, es personīgi nepieņemu."
Kopš kara sākuma Rietumi pret Krieviju ieviesa sankcijas. Aizliedza pārdot virkni tā saucamās divējādā pielietojuma preces, ko var izmantot arī militārajā rūpniecībā.
Tomēr sankcijas Kremlis spējis apiet. Kā vēsta amerikāņu izdevumi - Krievijai kopš iebrukuma Ukrainā izdevies būtiski palielināt raķešu un artilērijas lādiņu ražošanu.
Sastāvdaļas, tajā skaitā mikročipi un citas detaļas, izmantojot garākas starpnieku ķēdes, tomēr nonāk līdz rūpnīcām Krievijā. Miltārie apskatnieki brīdina, ka sankcijas nestrādā kā plānots.
Kā minēts pēdējā uzņēmuma ARTA-F gada pārskatā – "Reaģējot uz 2022. gada 24. februārī uzsākto bruņoto konfliktu Ukrainā, starptautiskā sabiedrība ir ieviesusi dažādas sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju, un daudzām šo valstu juridiskajām un fiziskajām personām.
(...) Bet uzņēmums darbojas parastajā darba režīmā un šobrīd nav paredzama būtiska ietekme uz uzņēmuma esošo un turpmāko darbību."