Šī nav vienīgā pašvaldība, ko Ulubele apkalpo. Līdzīgus pakalpojumus vairāku desmitu tūkstošu eiro vērtībā tā sniedz Ropažu, Ķekavas un Salaspils pašvaldībām.
"Mēs esam sešus kilometrus aiz Rīgas teritorijas robežas. Un atbilde bija, ka, tā kā ir pretenzijas no rīdziniekiem, ka līdz patversmei nevar aizbraukt pakaļ dzīvniekiem ar sabiedrisko transportu, tad ir izvēlēts šāds kritērijs. Ja mēs ņemam kaķu skaitu, kam brauc pakaļ saimnieki, tad tas ir gada laikā uz vienas rokas pirkstiem skaitāms. Jo saimnieku kaķi patversmē nonāk ļoti, ļoti reti," stāsta biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" vadītāja Ilze Džonsone.
Rīgas pilsētā ir trīs oficiāli reģistrētas patversmes, kas aprūpē arī kaķus.
Viena no tām ir kaķu palīdzības centrs "Remi". Bet tas reģistrēts 2021. gadā un neatbilst vēl vienai domes prasībai, ka patversmei jādarbojas kopš 2020. gada.
Patversme "Dzīvnieku draugs" Rīgā, Fridriha Candera ielā nekad domes iepirkumos nav piedalījusies un naudu iegūst tikai ar ziedotāju piesaisti.
Trešais un faktiski vienīgais pretendents, kurš atbilst visām domes prasībām ir biedrība "Labās mājas" Juglā. Ilze Džonsone uzskata, ka konkurss tapis šīs patversmes interesēs.
Rīgas domes mājokļu un vides departamenta vadītājs apgalvo, ka prasības noteiktas samērīgi. Esot saņemti zvani no iedzīvotājiem, kuri iebilduši pret esošo sadarbību ar patversmi Ulubele. Tāpēc nolikumā noteikts, ka tām jāatrodas tieši Rīgas pašvaldībā. Gan Edijs Pelšs, gan viņa padotie gan nespēj pateikt, cik šādu sūdzību no iedzīvotājiem departaments saņēmis.