Tāpat klāstīts, ka platformas ietekmē veidu, kā norit cilvēku savstarpējā saskarsme, kā cilvēki izzina pasauli un viens otru, kā apzinās paši sevi un reprezentē sevi citiem, un atstāj nospiedumu uz sabiedrībā valdošajām uzvedības normām, uzskatiem un vērtībām.
"Ja ekonomiskās izmaiņas ir straujākas un vieglāk novērojamas, jo atspoguļojas nodarbinātībā, apgrozījumā, iekšzemes kopproduktā, tad sociālkulturālās izmaiņas ir lēnākas, ir grūtāk saskatāmas un interpretējamas, bet ir vienlīdz svarīgas," uzsver ieraksta autores.
Viņas norāda, ka, apzinoties platformu pieaugošo ietekmi, pasaulē akadēmiskajā pētniecībā patlaban interese par platformu nodarbinātību ir liela. Šai tēmai ir veltītas daudzas akadēmiskas publikācijas un konferences. Liela ir arī politikas veidotāju interese, ko apliecina kaut vai Eiropas Komisijas aicinājums pētīt platformu darbu un izstrādāt labāku tā regulējumu.
"Šis ir fundamentāls pētījums. Tas nozīmē, ka tā būtiskākie rezultāti ir publikācijas akadēmiskos žurnālos. Patlaban tiek gatavota publikācija žurnālam "Social Inclusion", bet nākamgad tiks gatavotas publikācijas citiem žurnāliem, piemēram, žurnālam "Work, Employment, Society", kā arī pētījuma rezultāti tiks prezentēti akadēmiskās konferencēs, piemēram, "International Labor Process Conference 2024", Eiropas Sociologu Asociācijas ikgadējā konferencē un citur," norāda Laķe un Spuriņa.
Viņas klāsta, ka par pētījumu interesi izteikusi gan Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienība, gan Eiropas Darba drošības un veselības aģentūra, ar kurām pētnieku komanda sadarbojas un turpinās sadarboties. Tāpat plašāka sabiedrība tiks informēta par rezultātiem projekta mājaslapā un vietējos medijos.
Tviterī atsevišķi sociālā medija lietotāji pauduši sašutumu par 299 614 eiro vērto pētījumu, kā arī izplatījuši pētījuma prezentāciju. Secinājumu daļā norādīts, ka ēdienu kurjeru iespējas strādāt elastīgi, sev izvēlētā laikā, kā arī iespēja kontrolēt mēneša ienākumus un justies emocionāli neatkarīgam no darba devēja padara viņus tuvākus pašnodarbinātā statusam. Algoritmiskās kontrole savukārt norāda uz atkarību no platformas kā sava veida darba devēja.