Ko likt un ko nelikt somā?
Šis ir viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas izskan, gatavojoties pārgājienam. Tam, bez šaubām, ir liela nozīme, jo... kurš gan grib stiept līdzi somu, kas pārpildīta ar smagām un nevajadzīgām lietām?
Pat zinādami, cik svarīgi tam pievērst uzmanību, arī mēs kļūdījāmies. Es biju paņēmis par daudz drēbju, bet Dāniels paņēma grāmatu un piezīmju blociņu, domādams, ka mums būs vairāk laika atpūtai. No šīs kļūdas varējām izvairīties, uzdodot sev pavisam vienkāršu jautājumu.
Kāda tipa pārgājienā tu ej?
Pārgājieni pēc būtības ir dažādi, un katram no tiem ir priekšnosacījumi, kā sagatavoties, ko ņemt līdzi. Mēs katru dienu nakšņojām citā pilsētā pie paziņām vai kādā iestādē, kas bija gatava mūs uzņemt.
Šī stratēģija šķita pievilcīga, jo zinājām, ka katru vakaru būs pieejamas dažādas ērtības - pārtikas veikali, aptiekas un citas vietas, kurās varētu ko iegādāties vai saņemt pakalpojumus pēc nepieciešamības. Ne reizi nenācās nakšņot mežā, jo neviens neatteica lūgumam pārnakšņot pie viņiem, tādēļ sapratām, ka mums nav nepieciešamas teltis vai, piemēram, ekipējums ēdiena gatavošanai uz uguns.
Bija arī dažādi nieki, kas izrādījās nevajadzīgi, - dažādi medikamenti, kas mums katru dienu bija pieejami aptiekās; papīra karte, kas bija mūsu telefonos, un citi.
Ātri vien sapratām, ka liekās mantas mums traucē, tāpēc pēc neilga laika no tām atbrīvojāmies. Jau pārgājiena ceturtajā dienā visu lieko sapakojām, ielikām pakomātā un nosūtījām atpakaļ uz Rīgu. Atskatoties šķiet, ka tas bija ļoti labs lēmums.