Proti, citu valstu valdības un sabiedriskie mediji pēdējos gados tieši ir veikuši lielas investīcijas krievu saturā, jo viņi saprot, ka visai tai Kremļa propagandai un dezinformācijai ir jāliek pretī kvalitatīva, uzticama, pārliecinoša informācija, ka tā uzturēt to neatkarīgo krievu mediju vidi ir ļoti svarīgs uzdevums. Un viss, ko mūsu Saeima dara, tas ir pretēji šai visai pieredzei un ekspertīzei," uzskata Latvijas Radio galvenā redaktore.
Saeimā par Nacionālās drošības koncepciju nobalsoja gan tagadējā, gan iepriekšējā koalīcija, proti, visas frakcijas izņemot "Stabilitātei!" un "Latvija pirmajā vietā".
Vienīgā frakcija, no kuras debatēs par dokumentu nepiedalījās neviens deputāts, bija Zaļo un Zemnieku savienība.
Tās pārstāvis Augusts Brigmanis, kurš ir par mediju politiku atbildīgās Saeimas komisijas vadītāja vietnieks, atzīst – ZZS atbalsta mērķi stiprināt latviešu valodu, taču par sabiedrisko mediju satura jautājumiem nākotnē vajadzēs uzklausīt arī ekspertu viedokli: "Kā tas apdraud informatīvo telpu, kā tas apdraud varbūt to, ka cilvēki kādi mūsu Latvijā paliek ārpus, teiksim, un ir apdraudēti no citām informatīvajām telpām, kas ir Latvijai varbūt naidīgas...
Es domāju, ka te ir vietā uzklausīt ekspertus un šajās komisijās atrast pareizo risinājumu – vai palikt pie šī datuma, vai atrast kaut kādu kompromisu. To rādīs laiks."
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs vada Nacionālās drošības padomi, kura šonedēļ izskatīja Nacionālās drošības koncepciju, taču nekādus komentārus par dokumentu nepauda. Arī pats Rinkēvičs par ieceri pēc diviem gadiem aizliegt sabiedrisko mediju saturu krievu valodā savu vērtējumu nav izteicis.
Jāpiebilst, ka pavasarī tobrīd Rinkēviča vadītā Ārlietu ministrija (ĀM) pret identisku KM ieceri iebilda, norādot, ka valsts interesēm atbilst tāda mediju vide, kas ļauj sniegt objektīvu informāciju un efektīvi sazināties ar visām Latvijas sabiedrības grupām, jo īpaši ar mazākumtautību auditorijām.
"Sabiedriskā medija radītais saturs krievu valodā šobrīd kalpo kā alternatīva Latvijas valstij naidīgajai propagandai un dezinformācijai, radot iespēju, ka (..) patiesa un precīza informācija sasniegs pēc iespējas lielāku Latvijas sabiedrības daļu," šā gada maija vidū komentāros par mediju politikas pamatnostādņu projektu pauda ĀM.