"Šajā gadā kopumā visi pārvadātāji ir uzlabojuši šo situāciju, reisu neizpildes ir krietni mazākas, un tomēr ir kaut kādai rindai pārvadātāju šīs neizpildes, kas ir diezgan augstā līmenī," saka Caune. "Bet te ir jāsaprot par to līmeni, kuru mēs runājam. Mēs nerunājam par to, ka katrs otrais reiss netiek izpildīts, bet tas kopējais reisu neizpildes procents ir salīdzinoši, arī ar visu to, ka viņš ir augsts, viņš izskan, jo, protams, šajā sarakstā redzot, ka ir atcelti pieci, 10, 20, 30 reisi, tas, protams, ir nozīmīgi, īpaši no katra pasažiera individuālās perspektīvas [..]"
Par neizpildītajiem reisiem uzņēmumam uzlikts vien 2130 eiro sods 2022. gadā. Šogad 2270 eiro. Gan direkcija, gan jaunais satiksmes ministrs Kaspars Briškens (Progresīvie) uzskata, ka sodi ir par mazu.
"Protams, mūsu vērtējumā šīs sankcijas nav pietiekamas, jo tās neattur no šādu pārkāpumu neizdarīšanas, nemotivē pārvadātājus veidot atbilstošu personāla rezervi vai atbilstošu autobusu rezervi, vai nodrošināt, ka autobusi ir tehniskā kārtībā," norāda Caune.
"Mēs zinām, ka līgumos ir iestrādāti ļoti, ļoti zemi, neadekvāti sodi," saka satiksmes ministrs. "Mēs šeit runājam par 500 eiro sodu.
Citreiz, iespējams, pat negodprātīgam autopārvadātājam ir izdevīgāk izlaist kādu konkrētu reisu, vai nu šoferu trūkuma, vai tehnisku autobusa problēmu dēļ, nevis reāli veikt šo pārvadājumu."
Janvārī Konkurences padome pasludināja spriedumu, konstatējot, ka apvienībā ietilpstošie uzņēmumi slēguši aizliegtu vienošanos. Autobusu kartelī iesaistītie padomes spriedumam nepiekrīt un lēmumu pārsūdzējuši tiesā. Pagājuši teju astoņi mēneši, bet tiesas datums joprojām nav nozīmēts.