Lai saprastu, ko tad īsti biržā varētu kotēt, maijā vēl Krišjāņa Kariņa vadībā valdība uzdeva visām ministrijām un Rīgas domei sniegt vērtējumu par savām kapitālsabiedrībām. Atbildes bija jāatsūta līdz 15. augustam.
Ministrijas piesardzīgas
Finanšu ministrija ziņojumu par rezultātiem sola pēc mēneša, tomēr Ašeradens atzīst, ka attieksme ir piesardzīga. Arī aptaujājot lielāko uzņēmumu kapitāldaļu turētājus, redzams, ka tikai dažiem ir interese akcijas izlikt biržā. Visvairāk valsts uzņēmumu pārvalda Satiksmes ministrija, tajā skaitā "Latvijas dzelzceļu", "Latvijas pastu", "Latvijas autoceļu uzturētāju" un lidostu "Rīga". Iespējas piesaistīt finansējumu ar akciju tirgošanu plānojot vērtēt tikai lidosta "Rīga". Jaunais satiksmes ministrs Kaspars Briškens gan uzskata, ka to varētu darīt arī citi, kā piemērus minot "Ldz Cargo" un "Latvijas pastu", kas, viņaprāt, konkurencē iepaliek no Igaunijas un Somijas pasta uzņēmumiem.
"Viennozīmīgi arī "Latvijas pasta" kontekstā ir iespējams vērtēt iespējas piesaistīt šādu ārēju finansējumu vai nu no akciju tirgiem, vai parādu obligāciju tirgus, lai, un tas būs mana kā ministra uzstādījums – visiem mūsu nozares eksportspējīgajiem uzņēmumiem būs aktīvi jāmeklē jaunas eksporta iespējas ārējos tirgos," teica Briškens.
Rīgas dome tikmēr Finanšu ministrijai atbildējusi, ka obligācijas plāno emitēt "Rīgas ūdens", taču akciju pārdošanas virzienā konkrētu plānu nav: "Mēs esam noteikuši, ka mūsu uzņēmumiem, lielajām kapitālsabiedrībām, būtu jābūt tik labi pārvaldītām, lai perspektīvā varētu lemt par kapitālsabiedrību kotēšanu biržā. Bet tas noteikti nav ne šī, ne nākamā gada jautājums," teica pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.