"Vēsture rāda, ka nesamērīgi aizliegumi nav efektīvi. Šajā gadījumā iecerētais aizliegums turklāt attiecas tikai uz vienu - "zemes" jeb fizisko azartspēļu segmentu, un jāuzsver, ka tas ir prettiesisks," sacīja Vērzemnieks.
Viņš pauda, ka, pirms šādu lēmumu pieņemšanas, būtu jāsagaida Satversmes tiesas spriedums saistībā ar spēļu zāļu izvietojuma jautājumu galvaspilsētā un uz tā bāzes jāveido likumam atbilstoša politika.
"Izteikti populistiskā retorika turpina kultivēt uzskatu, ka, likvidējot spēļu zāles pilsētvidē, tiks izskausta atkarību problemātika," atzīmēja Vērzemnieks, piebilstot, ka jebkurā gadījumā azartspēles ir pieejamas internetā, kur pastāv arī nelegālās vietnes un spēlētāji nav aizsargāti.
Vērzemnieks minēja, ka, Rīgas domei pieņemot šādu lēmumu, pastāv īpaši augsts risks, ka nelegālais sektors tikai paplašināsies, un kā valstij, tā pašvaldībai ies secen nodokļu ieņēmumi un veidosies organizētā noziedzība, kā to rāda, piemēram, Polijas un Austrijas valstu pieredze.
Taujāts par nozares zaudējumiem saistībā ar fizisko azartspēļu vietu slēgšanu, Vērzemnieks sacīja, ka divu lielāko valstspilsētu - Rīgas un Daugavpils lēmumu rezultātā, aplēstie zaudējumi, aprēķinot tikai neieņemto azartspēļu nodokli, veido vairāk nekā 17 miljonus eiro.