Kopumā vairāk nekā 150 cilvēki no vairākām starptautiskām organizācijām apvienojās glābšanas komandā, lai palīdzētu Dikijam izkļūt no alas, ko viņš pats nespēja izdarīt sāpju un vārguma dēļ.
Kamēr mediķi aprūpēja Dikiju, alu eksperti sāka prātot, kā izdabūt vīrieti no ārkārtīgi sarežģītās un dziļās alu sistēmas.
Grūta glābšanas operācija
Morka alu sistēmai ir dažnedažādi šauri līkumi, atzarojumi, pagriezieni un nogāzes, padarot to par sarežģītu izpētes objektu jebkuram ekspertam pat ar labu veselību. Ekspedīciju pa šo alu sistēmu varētu pielīdzināt kāpšanai Everestā.
"Pat ideālos apstākļos vajag 15 stundas, lai pieredzējis alu pētnieks tiktu virszemē," atklāja Turcijas Speleoloģijas federācija.
Ekspertu grupa no Turcijas, Ungārijas, Bulgārijas, Horvātijas, Itālijas un Polijas sadalīja alu sistēmu daļās, uz katru norīkojot atsevišķu komandu.
Vairākās ļoti šaurās vietās bija jāiesaista nojaukšanas komanda, lai Dikiju būtu iespējams iznest ar nestuvēm. Viņiem arī bija jāierīko vairākas nometnes vietas, lai nepārtraukti uzraudzītu Dikiju un ceļā visi varētu atpūsties.
Situāciju sarežģīja ierobežotās saziņas iespējas starp pazemes un virszemes glābēju grupu. Saskaņā ar "Associated Press", tika izmantoti skrējēji, kas pārvietojās no nometnes, kur atradās Dikijs, līdz vietai virszemē, no kuras bija iespējami telefona sakari.
Daudzviet no alas griestiem bira akmeņi.
Glābšanas misija, lai iznestu Dikiju no alas, sākās sestdien, 9. septembrī, viņu nododot no vienas komandas nākamajai. Pēc trīs dienu darba starptautiskā alu glābēju komanda veiksmīgi nogādāja Dikiju drošībā otrdien, 12. septembrī, plkst. 00.37 pēc vietējā laika.