Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

FOTO UN VIDEO Marokā spēcīgajā zemestrīcē bojāgājušo skaits pārsniedz 2000

Raksta foto
Foto: Reuters/ScanPix

Marokā 8. septembra vakarā notikušajā zemestrīcē, kas nodarīja postījumus ēkām lielpilsētās, bojāgājušo skaits pārsniedz 2000, pavēstīja Iekšlietu ministrija.

Kā teikts ministrijas paziņojumā, gājuši bojā 2012 cilvēki, vēl 2059 ievainoti, no kuriem 1404 atrodas nopietnā stāvoklī.

FOTO: Zemestrīces sekas Marokā

Marokas karalis izsludinājis valstī trīs dienu sēras.

ASV Ģeoloģiskais dienests (USGS) ziņoja, ka zemestrīces stiprums bija 6,8 magnitūdas. Marokas Nacionālais seismiskās novērošanas un brīdināšanas tīkls novērtēja tās stiprumu ar septiņām magnitūdām.

Zemestrīces epicentrs bijis 70 kilometrus uz dienvidrietumiem no Marrākešas 18,5 kilometru dziļumā, pavēstīja USGS.

Zemestrīce bija jūtama vairākās pilsētās 400 kilometru rādiusā no epicentra, sacīja Marokas Nacionālā ģeofizikas institūta direktors Nasers Džaburs.

Zemestrīcei sekoja vairāki simti pēcgrūdienu.

Pēdējo reizi spēcīga zemestrīce Marokā pieredzēta 2004.gadā. Togad 6,4 magnitūdas stiprā zemestrīcē dzīvību zaudēja vairāk nekā 600 cilvēku.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka saskaņā ar ASV Ģeoloģiskais dienesta datiem 8. septembrī Marokā notikušās zemestrīces stiprums bija 6,8 magnitūdas. 

Joprojām tiek ziņots par cilvēkiem, kuri iesprostoti zem ēku gruvešiem. Vietējās slimnīcas pieredz ievērojamu pacientu pieaugumu.

Baidoties no zemestrīces pēcgrūdieniem, daudzi Marakešas iedzīvotāji nakti izvēlējušies pavadīt ārā, guļot uz ielām, pilsētas laukumos un citās atvērtās vietās.

Raksta foto
Foto: AFP/SCANPIX

Marakešas vēsturiskie mūri, aizsargvaļņu kopums, kas tika izveidots 12. gadsimta sākumā, ir bojāti.

Šī ir stiprākā zemestrīce Marokā daudzu gadu laikā. Lai gan zemestrīces Ziemeļāfrikā ir relatīvi reta parādība, 1960 .gadā 5,8 magnitūdu zemestrīce pie Marokas pilsētas Agadiras prasīja tūkstošiem cilvēku dzīvību.

Jaunās zemestrīces epicentrs atradās augstu Atlasa kalnos aptuveni 71 kilometru uz dienvidrietumiem no Marakešas. Netālu no epicentra atrodas Ziemeļāfrikas augstākais kalns Tubkals.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu