Vienlaikus LSB valdes priekšsēdētājs atzina, ka piešķirtais finansējums atrisina situāciju veselības nozarē tikai daļēji, jo pašreiz tarifu starpība starp valsts tarifu un faktiskajām slimnīcu izmaksām esot milzīga. Pēc viņa paustā, krīze nav novērsta, un šobrīd tiek runāts par to, kādēļ tā vispār ir iestājusies. Proti, tādēļ, ka par pagājušo gadu slimnīcas par sniegtajiem pakalpojumiem nav saņēmušas 88 miljonus eiro.
Arī NVD direktors Āris Kasparāns atzina, ka, lai nodrošinātu pacientiem papildu pakalpojumus veselības nozarē, ir nepieciešams papildu finansējums, un valdības lēmums piešķirt minēto finansējumu ir konkrēts solis, kā atrisināt konceptuālas problēmas.
"Šī 41 miljona ietvaros arī tālāk ar Veselības ministriju (VM) diskutēsim par to, kādam konkrēti pozīcijām prasīsim finansējumu. Tā ir arī viena no finansējuma sadaļām, kas bija gada sākumā apsolītajos 140 miljonos eiro, un ar šo ejam uz priekšu. Ir lietas, kas tiek darītas arī iekšēji, un, piemēram, šobrīd laboratorijām bijuši priekšlikumi, kā rīkoties savādāk," stāstīja NVD direktors.
Viņš norādīja, ka jau iepriekš iestāde sniedza informāciju par lielākajiem iztrūkumiem tieši pakalpojumu pieejamībā. Šobrīd, ejot pa konkrētām summu sadaļām, NVD attiecīgi piedāvās savu redzējumu, kas būtu primāri nepieciešams.
Kā ziņots, daudzas slimnīcas šobrīd atrodas tuvu bankrota robežai.
LSB valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs norādīja, ka slimnīcu vadītāji ir neizpratnē, kā dzīvot līdz gada beigām, jo "tas, ko solīja valdība, diemžēl nav realizēts." Pēc viņa paustā, šobrīd pat maksas pakalpojumu sniegšana esot apgrūtināta, un pacientus sāk rakstīt rindā jau uz nākamo gadu.