Ministru prezidenta amata kandidāte akcentēja, ka valsts pēc iespējas ātrāk gaida valdības izveidošanu. "Tas ir aicinājums "Apvienotā saraksta" deputātiem izlemt. Ja jūs šo lēmumu nevar pieņemt, tad tā [arī] ir atbilde," pauda JV politiķe, norādot, ka atbilstoši Valsts prezidenta paustajam rītdien ir jābūt skaidram lēmumam, kāda ir koalīcija.
Siliņa reizē uzsvēra, ka koalīcijas veidošanai nevajadzētu aizēnot piektdienas, 1.septembra, skaisto pasākumu - mācību gada sākšanos.
Tāpat ceturtdien JV, ZZS un "Progresīvie" vienojušies par labas korporatīvās pārvaldības principiem, kas būs jāievēro koalīcijas, valdības darbā. Tas sasaucas ar AS šajā jautājuma pausto bažu novēršanu, norādīja politiķe, uzsverot, ka viņa ir izdarījusi jeb radusi risinājumu vairākās lietās, izdarījusi maksimumu, lai "Apvienotajam sarakstam" būtu iespēja pievienoties koalīcijai.
Premjera amatam nominētā kandidāte pozitīvi novērtēja, ka ceturtdien JV, ZZS un "Progresīvo" sarunās iezīmējās, ka potenciālie partneri ļoti grib sākt strādāt. Tikšanās reizē tika pārrunāta strādāšana pie risinājumiem jau iepriekš vairākkārt minētajām, iedzīvotājiem aktuālajām problēmām.
Pirmdien, 4.septembrī, plkst.10 topošajai koalīcijai plānots sākt strādāt pie valdības deklarācijas, koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem līdz decembrim un janvārim.
Jau vēstīts, ka Siliņa ceturtdien uz četru partiju koalīcijas izveidošanas sarunām aicināja ZZS, "Progresīvo" un AS pārstāvjus, tomēr AS uz sarunām neieradās.
Siliņa vēlas izveidot valdību no šīm partijām, savukārt AS vēlas saglabāt esošo koalīciju, kurā strādā JV, AS un Nacionālā apvienība (NA); ZZS varot tikt piepulcēta tikai uz stingriem nosacījumiem, bet "Progresīvos" AS piedāvā atstāt ārpus koalīcijas. Līdzīgu pozīciju uztur arī NA, kurus gan Siliņa uz oficiālajām sarunām vairs nav aicinājusi.
Savukārt ZZS un "Progresīvo" politiķi līdz šim dažādas "sarkanās līnijas" sadarbībai ar citiem politiskajiem spēkiem ir centušies nevilkt, pieļaujot darbu gan piecu partiju koalīcijā, gan četru partiju valdības modelī, gan arī tikai trīs partiju variantā, kad kopā strādātu JV, ZZS un "Progresīvie", Saeimā balstoties uz 52 deputātu balsu atbalstu.
Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS - 16, bet "Progresīvajiem" - 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu. AS ir 15 parlamentārieši un NA - 13 deputātu vietas.