Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), kas līdz šim bija zināma kā Latvijas lauksaimniecības universitāte (LLU), sākot ar 1. septembri, sāk strādāt pēc jauna pārvaldības modeļa. Līdzšinējo astoņu fakultāšu vietā būs piecas. Viena no izmaiņām ir Meža un vides zinātņu fakultātes izveidošana, apvienojot Meža fakultāti un Vides un būvzinātņu fakultāti.
Jaunajā fakultātē turpmāk būs piecas struktūrvienības:
- Mežsaimniecības institūts
- Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūts
- Būvniecības un kokapstrādes institūts
- Zemes pārvaldības un ģeodēzijas institūts
- LBTU Starpnozaru laboratorija (tās ietvaros arī Kokapstrādes starpnozaru laboratorija)
Mežsaimniecības institūts tiek veidots, apvienojot Meža izmantošanas un Mežkopības katedras. "Kādreiz nozarē strikti nodalīja mežsaimniecību un mežizstrādi, taču tagad šīs robežas ir izzudušas. Ar mežsaimniecību mēs saprotam pilnu mežu apsaimniekošanas ciklu, sākot ar sēklu ieguvi, meža reproduktīvā materiāla izaudzēšanu, meža atjaunošanu un beidzot ar galveno - atjaunošanas cirti," jaunā Mežsaimniecības institūta nepieciešamību skaidro jaunās fakultātes dekāns Dr. silv. Linards Sisenis.
Līdzīga situācija ir ar jaunizveidoto Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūtu, kas tiek veidots, apvienojot līdzšinējās Ainavu plānošanas katedru un Vides un ūdens saimniecības katedru. "Ainavu jautājumi, ainavu plānošana, vides jautājumi nu jau arī principā ir cieši saistīti ar mežsaimniecību. Tās ir radniecīgas jomas, kurās jau ir kopēji pētniecības virzieni un jau esoša sadarbība," skaidro Sisenis.
Savukārt Būvniecības un kokapstrādes institūts tiek veidots, apvienojot Inženierzinātņu bloka katedras: Arhitektūras un būvniecības katedru, Būvkonstrukciju katedru un Kokapstrādes katedru. "Visas trīs katedras apvienojot, institūts tiek veidots ar domu, ka prioritāti tajā valstiski varētu tikt koordinēta koka būvniecības attīstība, protams, nezaudējot klasisko būvniecības virzienu," norāda dekāns.