Ja ārā līņā lietus un šad tad uzspīd saule, ir īstais laiks doties sēņot, lai varētu lepoties ar paša gatavotu baraviku krēmzupu vai svaigi lasītu gaileņu mērci. Taču allaž aktuāls jautājums ir – kur meklēt sēnes un kuras ir labākās sēņošanas vietas? Vecākais "Latvijas valsts mežu" (LVM) Madonas iecirkņa mežkopis Vilnis Otvars dalās ar noderīgu informāciju par sēņošanu.
Vilnis Otvars mežos darbojas jau no 1992. gada, savukārt LVM strādā 17 gadus. Par darba procesu un ikdienu Vilnis stāsta: "No rītiem braucu uz mežiem un plānoju meža darbus. Pēc tam vēlā pēcpusdienā strādāju pie datora. Mēnesī nobraucu aptuveni 2800 kilometru – vidēji 150 kilometri dienā. Savukārt kājām noeju 5, 10 un pat 20 kilometrus – tas ir atkarīgs no dienas un darbiem."
Pa mežu jāiet skaļi
Vaicājot par to, kas aktīvās atpūtas cienītājiem mežā, sēņotājiem un ogotājiem būtu jāņem vērā, Vilnis saka - noteikti jābūt uzlādētam telefonam. "Otrkārt, piederīgajiem jāpasaka, uz kuru pusi dodaties. Jābūt līdzi arī dzeramajam ūdenim, zālēm, ja nepieciešams, un kādai maizītei.
Būtu vēlams telefonā lejupielādēt bezmaksas aplikāciju LVM GEO, kur var redzēt savu atrašanās vietu. Ja gadījumā gadās problēma, citam cilvēkam vai palīdzības dienestam var pateikt konkrētu atrašanās vietu."
Kā vēl vienu būtisku iezīmi eksperts uzsver meža zvēru klātbūtni un lāču populācijas pieaugumu. "Aicinu pa mežu iet skaļi. Meža zvēri ne vienmēr grib tikties ar cilvēkiem, tāpēc lai zvēri jau var pamukt, dzirdot skaņas. Taču visādi brīnumi var būt, piemēram, dzīvnieku riesta laikā," viņš norāda.