Skandalozais Ernests Rieksts kriminālās pagātnes dēļ nav ticis ielaists Jaunzēlandē. Tā vietā "Jaunlatvijas" dibinātājs ticis realitātes šovā "Border Patrol".
VIDEO ⟩ Skandalozo Ernestu Riekstu neielaiž Jaunzēlandē. Tā vietā viņš iekļuvis savdabīgā realitātes šovā
"Muitnieku komandai nācās pacīnīties ar dusmīgu Latvijas valstspiederīgo, kurš bija ceļā uz Fidži, lai izveidotu jaunu valsti," raidījumā tiek pieteikta kolorītā persona, kas tika aizturēta Oklendas lidostā.
Uhh!
— Polittehnologs Mudiņš (@polittehnologs) August 21, 2023
Ernests Rieksts padarījis Latviju (ne Jaunlatviju) slavenu Jaunzēlandē.
Iekļūt narkotirgoņu ķērāju lidostās šovā tā, protams, ir labākā vizītkarte no Latvijas: pic.twitter.com/JOeSd8GMSy
Pēc tam, kad Rieksta vārds Latvijā izskanēja saistībā ar ugunsgrēku hostelī Rīgas centrā, kurā bojā gāja deviņi cilvēki, viņš nāca klajā ar "Jaunlatvijas" projektu, aicinot tautiešus ieguldīt līdzekļus, lai nopirktu Fidži teritorijā ietilpstošo tropisko salu Vatuvaru un tur dibinātu savu valsti. Rieksta virzītais projekts ir policijas redzeslokā, savukārt patērētāju tiesību aizstāvji brīdinājuši par krāpšanas riskiem. Kā ziņoja raidījums "Nekā personīga", sala, kuras diametrs ir trīs kilometri, ir rezervāts, kur drīkst būvēt tikai vienu māju.
Raidījumā izrādās, ka Rieksts nav iegādājies aviobiļeti atpakaļceļam no Jaunzēlandes, kas ir obligāta prasība, ieceļojot valstī kā tūristam.
"Sākoties jautājumiem par vīrieša pagātni, intervija uzņem drūmāku virzienu," saka aizkadra balss. Darbiniece Riekstam sāk jautāt, vai pret viņu izvirzītas kādas apsūdzības, uz ko viņš atbild apstiprinoši. "Vai kāds nomira?" jautā darbiniece. Rieksts atbild apstiprinoši.
Aizkadra balss norāda, ka Rieksts noliedz, ka būtu vainīgs, taču Jaunzēlandē stingri skatās uz iebraucējiem ar kriminālu pagātni.
Rieksts stāsta, ka tiesas process lietā par ugunsgrēku esot apstājies. "Vai tas ir apstājies tāpēc, ka neatrodaties valstī?" turpina jautāt darbiniece. "Nē, nē," atbild Rieksts.
Jaunzēlandes imigrācijas dienests nolemj neielaist Riekstu Jaunzēlandē, kā iemeslu norādot viņa kriminālo pagātni un to, ka Riekstam nav biļetes atpakaļceļam.
"Ja es būtu vainīgs, es būtu cietumā, bet, ja es neesmu vainīgs, tad neesmu cietumā," apgalvo Rieksts.
"Bet runa ir par to, ka pret jums notiek izmeklēšana," skaidro imigrācijas dienesta darbiniece.
Kad Riekstam paziņo, ka Jaunzēlandē viņš netiks ielaists, viņš izturas tā, it kā par to priecātos. "Nebūs jāredz šī neviesmīlīgā valsts," viņš stāsta. "Visiem stāstīšu, ka šī ir nedraudzīgākā valsts, kur jebkad esmu bijis."
Rieksta dusmīgo izgājienu dēļ tiek piesaistīta policija, lai uzraudzītu viņu līdz izlidošanai no Jaunzēlandes. Nakti viņam nācās aizvadīt kamerā, bet nākamajā dienā viņš izlidoja uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru, norādīts raidījumā.
Jau ziņots, ka Policijas redzeslokā nonācis nelegālā Merķeļa ielas hosteļa lietā apsūdzētā Ernesta Rieksta virzītais projekts "Jaunlatvija". Patērētāju tiesību aizstāvji brīdina par krāpšanas riskiem.
Pērnā gada nogalē Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nolēma saukt pie kriminālatbildības Riekstu un Andreju Gaili kriminālprocesā par traģisko ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, kurā bojā gāja deviņi cilvēki. Patlaban lieta vēl nav nodota tiesai.
Traģiskajā ugunsgrēkā bojā gāja deviņas personas, kas bija Latvijas valstspiederīgie.