Ņemot vērā augstāk minēto informāciju, Rēzeknes domei jau tika pieprasīts līdz šā gada 22.jūnijam iesniegt domē apstiprinātu rīcības plānu finanšu situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, uzdots izvērtēt finanšu situāciju un pārskatīt budžeta izdevumus, meklējot iespējas izdevumu optimizācijai. Pašvaldība ir lūgusi termiņa pagarinājumu līdz augustam. Informācija par dotā uzdevuma izpildi vēl nav saņemta, norāda FM pārstāvji.
Lai operatīvi sekotu līdzi Rēzeknes pašvaldības finanšu situācijai, tai ir lūgts līdz katra mēneša 23. datumam iesniegt FM informāciju par kavētajiem maksājumiem. Papildus uzraudzība dos iespēju FM savlaicīgi rīkoties gadījumā, lai finanšu situācija turpinās nepasliktinātos.
Ja pašvaldība nespēs pārskatīt savus izdevumus un norēķināties par uzņemtajām saistībām, un iestāsies kāda no likumā "Par pašvaldību finanšu stabilizēšanu un pašvaldību finansiālās darbības uzraudzību" noteiktajām pazīmēm, var tikt ierosināts pašvaldībai lemt par stabilizācijas procesa uzsākšanu, uzsver FM pārstāvji.
Saskaņā ar likumu "Par pašvaldību budžetiem" pašvaldības domes priekšsēdētājs atbild par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību, un pašvaldības dome organizē pašvaldības budžeta izpildi, nodrošinot līdzekļu racionālu izlietošanu, pamatojoties uz spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
Kā vēstīts, Rēzeknes pilsētas budžetā šogad pietrūkst 3,9 miljonu eiro, liecina informatīvais ziņojums par Rēzeknes pašvaldības budžeta situāciju, ar kuru pašvaldības Finanšu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Siliņa ceturtdien, 27.jūlijā, domes sēde iepazīstināja deputātus.
Rēzeknes domes opozīcijas deputāti ir nosūtījuši vēstuli finanšu ministram Arvilam Ašeradenam (JV) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Mārim Sprindžukam (AS) ar aicinājumu detalizēti izvērtēt pilsētas finanšu situāciju, bet uz uzmeklēšanas laiku atstādināt domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču ("Kopā Latvijai").