Kārlis Melngalvis

Austrālijas izlases futbolistes sasniedz PK ceturtdaļfinālu

Austrālijas izlases futbolistes
Austrālijas izlases futbolistes Foto: EPA/Scanpix

Austrālijas sieviešu futbola izlase pirmdien ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Dāniju un sasniedza Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfinālu.

Finālturnīra mājinieces guva pirmos vārtus 29.minūtē, kad pēc Mērija Fauleres piespēles pretuzbrukumā pretinieču vārtos bumbu raidīja Keitlina Forda.

Otros vārtus austrālietēm izdevās gūt mača 70.minūtē, šoreiz Dānijas vārtsardzi pārspējot Heilijai Raso, kurai tas bija trešais precīzais sitiens šajā Pasaules kausa finālturnīrā.

Ceturtdaļfinālā austrālietes stāsies pretī Francijas vai Marokas futbolistēm, kuras savstarpējo maču aizvadīs otrdien.

Astotdaļfināla mači norisināsies līdz 8.augustam, 11.un 12.augustā notiks ceturtdaļfināla spēles, 15.un 16.augustā tiks noskaidroti finālisti, bet cīņas par medaļām norisināsies 19.un 20.augustā.

Futbolistes par Pasaules kausa trofeju cīnās devīto reizi, šogad pirmo reizi piedaloties 32 komandām.

2023.gada Pasaules kausa finālturnīrs no 20.jūlija līdz 20.augustam norisinās Austrālijā un Jaunzēlandē.

Pirms četriem gadiem Francijā notikušā finālturnīra finālā ASV ar 2:0 uzvarēja Nīderlandi un ceturto reizi svinēja panākumu šajā turnīrā, izcīnot trofeju otro reizi pēc kārtas. Divreiz meistarsacīkstēs uzvarējusi Vācija, bet pa vienam titulam ir Norvēģijai un Japānai.