Eiropas dienvidus pārņēmusi ārkārtīga svelme, pēc kuras izcēlušies arī plaši savvaļas ugunsgrēki. Paredzams, ka rekordaugsta temperatūra turpināsies vēl vismaz nedēļu. Tas skāris arī ļoti daudzus vasaras ceļojumu galamērķus. Vai šādā laikā ceļot ir droši, kā svelme ietekmē tūrisma apskates objektus? Vērsāmies arī pie etiķetes ekspertes, kura ieteica, ko līdzi ņemt ceļasomā.
Karstuma vilnis skāris daudzus ļoti iecienītus tūrisma galamērķus, piemēram, Spāniju, Itāliju, Horvātiju un Grieķiju. Gaisa temperatūrai turpinot paaugstināties, dažviet Itālijas dienvidos un Grieķijā gaidāma temperatūras paaugstināšanās virs 40 grādiem. Sinoptiķi brīdinājuši, ka
Sardīnijā un Sicīlijā varētu pat tikt pārspēts Eiropas karstuma rekords - 48,8 grādi pēc Celsija, kas Sicīlijā tika reģistrēts 2021. gadā.
Kad karstuma vilnis beigsies?
Pagājušajā nedēļā Dienvideiropu skāra anticiklons "Cerbera". Tas nosaukts trīsgalvu suņa, kas grieķu mitoloģijā sargā elles vārtus, vārdā. Tas sākās Sahārā, bet tad pārvietojās pāri Ziemeļāfrikai un Vidusjūrai. Savukārt svētdien, 16. jūlijā, Eiropā sāka pārvietoties anticiklons "Charon", kura nosaukums aizgūts no grieķu mitoloģijas mirušo pārcēlāja. Šis anticiklons vēl vairāk pastiprināja karstumu Eiropā, atzīmē medijs "Euronews".
Sinoptiķi prognozē, ka ārkārtīgais karstums, visticamāk, ilgs līdz aptuveni jūlija beigām.
Foto: Dienvideiropu pārņēmusi svelme
Taču tuvākajās dienās augstā temperatūra varētu nedaudz pazemināties Rietumeiropas valstīs, iemēram, Spānijā un Portugālē.
Vai ir droši ceļot karstuma viļņa laikā?
Veselības iestādes Itālijā otrdien bija izsludinājušas sarkano trauksmes līmeni 20 pilsētās, sākot ar Neapoli dienvidos un beidzot ar Venēciju ziemeļos. Taču jau trešdien šis skaits pieauga līdz 23, līdz ar to gandrīz visās Itālijas lielākajās pilsētās ir spēkā sarkanie brīdinājumi.