Pēdējais piezemējums notika ābelē, joprojām nesasniedzami augstu, taču vismaz redzamības robežās. Metu kaunu pie malas, rāpos pāri žogam (piedodiet, mājas saimnieki!), lai tiktu tajā dārzā, visu laiku saucu un aicināju, lai viņa dzird mani un neaizlido kur tālāk. Par laimi, turpat pie siltumnīcas bija salikti kaut kādi zari, paķēru un turēju zaru paceltās rokās, lai viņai būtu drošāk nolaisties. Un beidzot pēc, kā tajā brīdī šķita, bezgalīgi ilga laika meitene saņēmās un atlidoja pie manis. Laimīgas bijām abas bezgalīgi – man asaras pa gaisu, bērns pieglaudās, iebāza knābi azotē un sāka murkšķēt savus bēbīša murkšķus.
Mācības pēc Amijas pazušanas un atrašanas
Ir kritiski svarīgi iemācīt putnu atsaukties uz vārdu, lidot klāt un doties rokās. Ja Amija to nemācētu, mēs nekad nebūtu viņu atguvuši.
Ierakstīt un turēt pie rokas putnu saucienu skaņas.
Ja putns pazaudēts no redzesloka, pēc iespējas plaši apziņot apkārtnes iedzīvotājus, lai maksimāli daudz cilvēku zinātu un reaģētu, ja putns būtu kur pamanīts. Ievietot sludinājumus visur, kur iespējams.
Apziņot atbildīgos dienestus – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Pārtikas un veterināro dienestu, Dabas aizsardzības pārvaldi, Zooloģisko dārzu, biedrību "Drauga spārns", dzīvnieku patversmes - visus, pie kuriem varētu nonākt atrasts putns vai ziņas, ka putns ir kaut kur redzēts.
Nekad un nekādos apstākļos nezaudēt cerības! Turpināt izziņot pazušanu un meklēt, pat ja šķiet, ka izredžu vairs nav!