Šveices “Nestle” arī solīja pārdot Krievijā tikai pirmās nepieciešamības preces, tomēr joprojām uzņēmums turpina pārdot šokolādes batoniņus, mājdzīvnieku barību un citas lietas, kas nav pirmās nepieciešamības preces. Arī “Nestle” nav sniegusi atbildi uz žurnālistu jautājumiem.
Amerikas uzņēmums “WeWork” apsolījās pamest Krievijas tirgu 2022. gada martā, taču uzņēmums joprojām pilnā apmērā turpina darbu. Kompānijas pārstāvji žurnālistiem liecināja, ka “joprojām plānojam pamest Krieviju un biznesa pārdošanas process ir noslēguma stadijā”.
Amerikāņu tabakas gigants “Philip Morris International” 2022. gada martā solīja, ka pametīs Krievijas tirgu, tomēr uzņēmums joprojām ir starp lielākajiem starptautiskajiem uzņēmumiem, kas turpina strādāt Krievijā. Uzņēmuma pārstāvji sacīja CNN, ka Krieviju neizdodas pamest agresorvalsts ieviesto noteikumu dēļ.
“Šīs kompānijas ir lauzušas savus solījumus. Tās darbojas kā spekulanti kara laikā,” sacīja pētījuma vadītājs, profesors Džefs Zonenfelds. Jeila universitātes pētījums tapis, ņemot vērā datus no dažādiem avotiem, korporatīvos dokumentus un medijos publicēto informāciju.
Šādi pētījumi palielina spiedienu uz Rietumu kompānijām un aicina tās arī turpmāk pārtraukt savas biznesa aktivitātes Krievijā. Kopumā, pēc pētnieku datiem, Krievijas tirgu atstājušas 1028 starptautiskās kompānijas.