Kāds Kremlim tuvs avots ar militārām saistībām apstiprināja daļu no Budanova ziņojuma.
"Vagner" grupējumam "izdevās iekļūt īpašas intereses zonā, kā rezultātā amerikāņi satraucās, jo tur glabājas kodolmunīcija", sacīja šī persona, sīkāku informāciju nesniedzot.
Avots Krievijas okupētajā Austrumukrainā, ar zināšanām par šo notikumu, sacīja, ka tas radījis bažas Kremlī un devis stimulu ar steigu panākt sacelšanās izbeigšanai 24. jūnija vakarā, izmantojot Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko starpniecību.
ASV amatpersonas pauda šaubas par šo scenāriju. Atbildot uz jautājumu par to, vai "Vagner" spēki ir sasnieguši bāzi un centušies iegūt kodolieročus, Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis Ādams Hodžs sacīja: "Mēs nevaram apstiprināt šo ziņojumu. Mums nevienā brīdī nebija indikācijas, ka kodolieroči vai saistītie materiāli tika apdraudēti."
Mets Korda, Amerikas Zinātnieku federācijas Kodolinformācijas projekta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks un projektu vadītājs, sacīja, ka "nevalstiskam dalībniekam būtu praktiski neiespējami" uzlauzt Krievijas kodoldrošību.
Viņš sacīja, ka "Vagner" rīcībā varēja būt tūkstošiem karavīru, taču maz ticams, ka kāds no viņiem zināja, kā detonēt kodolieroci.
"Ja jums būtu kāds ļaunprātīgs līdzdalībnieks, kurš varētu iegūt kodolieroci, viņi šos ieročus atrastu nepilnīgi saliktā, neizmantojamā stāvoklī," viņš teica.
"Būtu jāpabeidz to komplektēšana, izmantojot specializētu aprīkojumu un pēc tam atbloķējot pieejas saites, un, lai to izdarītu, būtu nepieciešama sadarbība ar kādu no 12. direktorāta", kas atbild par Krievijas kodolarsenāla aizsardzību.
Budanovs ir pirmā amatpersona, kas norāda, ka "Vagner" kaujinieki bija tuvu kodolieroču iegūšanai, tādējādi vēl vairāk saasinot bruņotu dumpi, kas plaši tiek interpretēts kā lielākais izaicinājums Krievijas diktatora Vladimira Putina varai.
ASV amatpersonas jau sen baidās no iespējas, ka nesaskaņas Krievijā var novest pie kodolieroču nonākšanas ļaunprātīgās rokās.