Dmitrija Medvedeva prezidentūra pirms vairāk nekā desmit gadiem Rietumiem uz īsu brīdi deva cerību, ka Krievijā ir iespējamas reālas reformas. Tomēr tam sekoja Putina-Medvedeva "tandemokrātija", bet līdz ar tās sabrukumu Medvedevs nozuda no sabiedrības redzesloka. Tad sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā un līdz ar to Medvedeva metamorfoze no Krievijas "sistēmiskā liberāļa" uz provokatīvu Kremļa "asinssuni". Medvedeva kažoka apmešanu izsekojis "Meduza" speciālkorespondents.
Dmitrijs Medvedevs prezidenta amata pienākumus pildīja no 2008. līdz 2012. gadam.
2012. gadā Putins atgriezās prezidenta amatā un iecēla Medvedevu premjerministra amatā, kur viņš palika nākamos 7,5 gadus. Pat šajā periodā viņš joprojām tika uzskatīts par liberāli.
Medvedevs palika premjerministra pienākumus pildīja līdz 2020. gadam jeb līdz brīdim, kad Putinam "vajadzēja īstu premjerministru", kā medijam "Meduza" skaidroja kāds politologs.
Lai gan nākamajos gados Medvedevs turpināja strādāt valdībā kā Valsts drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks, viņš būtībā izgaisa no sabiedriskās dzīves un sabiedrības uzmanības.
Sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam Ukrainā, viss pēkšņi mainījās un bijušā prezidenta "liberālie" uzskati šķietami izgaisa. Medvedevs sāka aktīvi pārbūvēt savu publisko tēlu, kļūstot par vienu no skaļākajiem un naidpilnākajiem Kremļa ruporiem.
"Meduza" speciālkorespondents Andrejs Percevs skaidro Dmitrija Medvedeva dramatiskās pārmaiņas.
Putina-Medvedeva "tandemokrātijas" sabrukums
Pēc Vladimira Putina uzvaras prezidenta vēlēšanās 2018. gadā Dmitrijs Medvedevs palika premjerministra amatā.
Šo vietu valdība Medvedevam nodrošināja viņa un Putina noslēgtā "vienošanās", kas aizsākās ar abu bēdīgi slaveno politiskās rokādes gājienu 2011. gadā, kas rietumos tika apzīmēta kā Putina-Medvedeva "tandemokrātija".