"Mūsu treileros ir kameras, kas ļauj novērot dzīvnieka uzvedību. Čaks pirmo reizi apgūlās otrajā brauciena dienā, un, arī atbraucot līdz žirafu mājai, bija guļus pozīcijā."
"Viņš pierada pie cilvēku balsīm un saprata, ka mēs viņam pāri nenodarīsim. Tādēļ, arī atverot treileri, viņš bija pavisam mierīgs un nesteidzās celties,” par transportēšanas procesu stāstīja Rojs Smits.
Tatjana Ivasenko, zooloģe un Rīgas zoodārza Zīdītāju nodaļas vadītāja, stāsta: "Sagatavošanās Čaka sagaidīšanai notika, vēl pirms žirafe sāka savu ceļu no Dānijas. Mūsu vecākais zoologs, kurš atbild par žirafēm, sazinājās ar otra zoodārza dzīvnieku kopējiem un uzzināja visu par konkrētā dzīvnieka barošanu, uzvedību, turēšanu un trenēšanu."
"Viens no svarīgākajiem aspektiem ir barošana, jo katram zoodārzam ir sava pieeja, tādēļ šobrīd pakāpeniski tiek mainīts barības režīms."
"Abām mūsu žirafēm pagaidām barība atšķiras, un Vakilija saprot, ka Čakam ir citādas granulas, mēģinot tikt pie viņa porcijas."
Žirafu māja uzbūvēta 2007. gadā un paredzēta šo dzīvnieku vairošanas grupas turēšanai. Iepriekšējā žirafu vecpuišu grupa ļāva zoodārza darbiniekiem iepazīt šo visai sarežģīti aprūpējamo dzīvnieku uzvedības, barošanas un veterinārās aprūpes īpatnības, tā sagatavojoties pārim un, iespējams, arī mazuļiem.
Tomēr tas, vai ģimene pieaugs, atkarīgs no Vakilijas un Čaka. Žirafu māja ir daļa no Savannas, tāpēc šie dzīvnieki āra teritoriju reizēm dala ar dižantilopēm, impalām un zebrām.
Čaks Dānijā ir dzīvojis kopekspozīcijā ar zebrām un impalām, tās iepazinis, tāpēc Savannas ekspozīciju savienošanas brīdī liela pārsteiguma un satraukuma nebūs.