Protams, nonākam arī pie jautājuma par to, kā mēs varam, piemēram, mūsu jaunuzņēmumos vai augstu tehnoloģiju uzņēmumos nodrošināt augsti kvalificētas darba rokas, kas nav pieejamas šeit Latvijā. Par visiem šiem jautājumiem esam gatavi atklātai diskusijai – cerams, pēc iespējas plašākā formātā."
Gatavību pieņemt Kariņa uzaicinājumu izteica arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.
Vaicāts, kā būtu skaidrojams tas, ja kāds no tagadējiem JV partneriem uz sarunām neierastos, viņš pauda: "Tā ir tāda vājuma pazīme, es domāju, vairāk, kad politiķi atsakās piedalīties sarunās varbūt ar citiem, kas, nonākot vienlīdzīgos apstākļos var parādīt daudz izlēmīgāku rīcību un daudz spēcīgāku redzējumu.
Tas ir tas, kas varbūt šobrīd šiem politiķiem pietrūkst. Es to tulkoju kā vājuma pazīmi, ja tu nespēj cieņpilni apsēsties kopā ar politiskajiem konkurentiem pie galda. Nevienam no viņiem nav 51 balss, lai viņi varētu atļauties tik augstprātīgu rīcību un nepiedalīties tādās sarunās. Vai arī, ja viņiem šķiet, ka tie jautājumi ir mazsvarīgi – nu, es tā nedomāju."
ZZS un "Progresīvie" ar JV pārstāvjiem Kariņa vadībā bija tikušies jau pagājušajā nedēļā, pēc sarunām stāstot par to, ka pozīcijas daudzos jautājumos esot tuvas un sadarbības iespējas – labas.
Savukārt gan AS, gan NA no valdības nama bibliotēkā notikušajām konsultācijām laukā nāca ar stingru viedokli, ka nekāda koalīcijas paplašināšana neesot vajadzīga. Tā vietā būtu nepieciešamas sarunas trijatā vai pat kāds dažu dienu kopīgs seminārs visiem koalīcijas deputātiem un ministriem.