Lai šī jaunā pieeja stātos spēkā, par to vēl ir jāpanāk vienošanās ar Eiropas Parlamentu.
Sanāksmes laikā ES valstu ministri apsprieda aktuālos izaicinājumus Šengenas zonas darbībā, visas sabiedrības noturības stiprināšanu civilās aizsardzības kontekstā, kā arī vardarbīga ekstrēmisma un terorisma apkarošanu.
Galvenā uzmanība diskusijās tika pievērsta priekšlikumiem par Patvēruma un migrācijas pārvaldības regulu un Patvēruma procedūru regulu. Abos priekšlikumos ir iestrādāts 2020. gada Migrācijas un patvēruma paktā ierosinātais ES līmeņa solidaritātes mehānisms.
Šis mehānisms paredz, ka dalībvalstīm, kas saskaras ar lielu patvēruma meklētāju spiedienu būs tiesības lūgt citu dalībvalstu palīdzību šo personu uzņemšanā, kā alternatīvu iespēju paredzot finanšu iemaksas.
Diskusijas laikā Kučinskis norādīja, ka konceptuāli atbalstāms ir priekšlikums, ka ir nepieciešama vienota un saskaņota sistēma, šajā jomā, vienlaikus norādot, ka robežas, izaicinājumi un aktuālā situācija atšķiras, un tāpēc ir svarīgi, ka vienotā sistēma ir pietiekoši elastīga, lai varētu pielāgoties aktuāliem izaicinājumiem.
"Mums svarīgi ir, ka sistēma kopumā fokusējas uz atbildību par robežu pārvaldības stiprināšanu, iespēju ātri un efektīvi atgriezt personas un plūsmu novēršanu kopumā; tā nedrīkst radīt jaunas plūsmas vai pamudinājumus nelegālai migrācijai," sacīja Kučinskis.