Kā raksta tviterotājs Didzis Veinbergs, tvītot tviterī par praidu ir tas pats, kas Arktikā atvērt ledus tirgotavu. Taisnība – praida dienās tviteris bija pilns ar praidu. Joprojām ir.
"Būt homofobam ir nestilīgi." Tviteris apspriež praida gājienu (2)
Izsakās gan draugi un atbalstītāji, gan "heiteri", gan "neitrālie", tie, kas saka: man jau nav nekas pret, bet kāpēc viņi nes ārā guļamistabu uz ielas un vicinās ar saviem… dzimumorgāniem, teiksim tā.
Par to dažas praida gājējas tviterī gardi paironizē – jā, būtu jau gribējies redzēt kādu, bet – nekā!
Vai ne? Es ar gāju visas tās daudzās ziceles lūkot, a tur nevienas pašas, pat ne maziņas, pat šitādas 🤏🏻 ne ☹️
— Sintija (@_skabarga) June 3, 2023
Praida pretinieki, kas brūķē lielas mutes sociālajos tīklos, uz vietas tikpat kā nebija manāmi, konstatē populārā tvitera personība, kongresu un tagad arī praida apskatnieks Didzis Veinbergs.
Vispār gājiens ir ļoti plaši apmeklēts, teikšu, kā ir. Neatminos, kad tik daudz ir bijuši, un pat ne praidā, bet jebkuŗā pasākumā, kas nav hokejistu sagaidīšana. Nu dziesmu svētku gājiens droši vien, ok pic.twitter.com/Ze1jyoyzib
— Didzis Veinbergs (@didzvein) June 3, 2023
Bet vispār sašutušo ļaužu ir tik maz, ka īsti nav, ko bildēt. Nekas, jūs viņus ziņās noteikti redzēsit. pic.twitter.com/ANWiLuhHla
— Didzis Veinbergs (@didzvein) June 3, 2023
Bija gan manāmi daži labas gribas cilvēki, kas centās glābt gājiena dalībniekus no elles.
Labākais kadrs, kas šodien redzēts. pic.twitter.com/NhAV6LGUit
— DanaKruu 🇱🇻 🇺🇦 (@DanaKruu) June 3, 2023
Ir riktīgi forši apzināties, ka tos it kā protestējošos, smakojošos vīrišķus un caurkritušos politiķus, kas filmējot bāž savus telefonus sejā gājiena dalībniekiem, visi uztver kā zemas kvalitātes izklaidi, ne apdraudējumu, kuru dēļ nolaist karogus. #winwin
— Laura Grevina (@LauraGrevina) June 3, 2023
Ar katru gadu arvien vairāk gājienā piedalās heteroseksuāli cilvēki visdažādākajās vecuma grupās.
Tik daudz smaidošu, saulainu cilvēku šodien Rīgas centrā Praida gājienā un tik dažāda vecuma, un tik daudz jauniešu. Vēlu mums visiem atcerēties šo sajūtu arī ikdienā, arī tiem kuri šogad nav klāt. 🦄🧚♀️🧜🏻♂️🧜🏻♀️🧞🧛♀️🧙♀️🤴🏳️🌈🇱🇻🇪🇺
— Aldis Lévy-Kaufmanis (@AldisKaufmanis) June 3, 2023
Kāpēc es, daudzbērnu māte un vecmāmiņa, šodien piedalījos savā pirmajā Praidā? Jo gribu, lai mani mazbērni aug iekļaujošā sabiedrībā, lai visiem ir tiesības būt laimīgiem un naida noziegumi pazūd. Un vēl- nekad līdz šim nebiju redzējusi tik daudz twitter cilvēku apkārt! #Pride
— Inga Leitāne 💛💙🇱🇻 (@IngaLei) June 3, 2023
Kāpēc eju praidā? Lai parādītu saviem LGBTI+ draudziņiem un tiem, kurus vēl nepazīstu, ka, lūk, es esmu ar jums. Jūs esat mums vajadzīgi, mēs esam viens. Un mēs iesim un klauvēsim, un brīžiem drausmīgi spiegsim, lai katrs no jums var dzīvot labāko un laimīgāko iespējamo dzīvi.
— Strix aluco 💙💛 (@_svilpaste_) June 3, 2023
Ticiet vai ne – neraugoties ne uz ko, 2023. gadā mēs beidzot esam nodzīvojuši līdz šādai atziņai:
Rodas sajūta, ka beidzot arī Latvijā ir pienācis laiks, kad būt homofobam ir nestilīgi. 🏳️🌈
— Gundega Skruze-Janava (@GundegaFelicity) June 3, 2023
Lai cik nestilīgi būt homofobam, lēmumus pieņem Saeima. Kā jau redzēts no daudziem balsojumiem, lielākā daļa deputātu nebaidās būt nestilīgi. Rubrikā "Deputāti blamējas" var redzēt diezgan eksaltētas politiķes komentāru par praidu un "Stambulas konvencijas bīstamību".
Kārtējais politiskais seksa festivāls "107 sociālie dzimumi" pic.twitter.com/gDhQh4i5rv
— Reinis Ivanovs (@slikts) June 3, 2023
Daži slavē, daži peļ drosmīgās deputātes-reportieres Petravičas sniegumu.
Cik jauki, ka viņa arī ir progresīva un piedalās praidā! Nepalika mājās. 👍🏻 Par iekļaujošu sabiedrību!
— Brigita (@BrigiVis) June 3, 2023
Intelekts, protams, spridzina. Bet savas balsis no līdzīgajiem savāc.
— SenBijLaiks (@Paegliszw) June 3, 2023
Ja daži deputāti vairs nemaz nepārsteidz, tikai uzjautrina, tad daža laba tvitera personība praida karstumā tomēr pārsteigusi. Tas daudzu tviteristu izbrīns – vai dieniņ, it kā jauki ļaudis tak, bet šajās dienās savos sociālajos tīklos ne pārāk jauki izpaužas. Praida nedēļa daudziem nesusi ne tikai prieku un kopības sajūtu, bet arī vilšanos līdzcilvēkos – un arī tas pieder pie lietas.
Wow. Pirms tam gadījās lasīt tvītus, likās ok cilvēks. Bet nav. Sviests kaut kāds.
— Dagnija (@DagnijaDal) June 3, 2023
Iegāju FB, tur jau kārtējie "varonīgie" šāvēji, sitēji un pārējie komentāros. Kad jūs vienreiz sapratīsiet, ka praidu rīko gan lai parādītu, ka LGBT cilvēki ir starp mums, bet arī, lai parādītu vienotību pret ļaunumu, tajā skaitā pret visiem, kuri grib izrēķināties ar LGBT.
— Oskars Freimanis 💙💛🇱🇻🇪🇺👨💻☕ (@Oskarsfr) June 3, 2023
Tādu sveškauna vilni kā tagad, lasot (šķietami pieaugušu cilvēku) homofobiskos tekstus, sen nebiju piedzīvojusi. Brīvā, eiropeiskā un rietumnieciskā valstī tādam no krievijas importētam naidam nav vietas.
— Agnese Logina 🇱🇻❤️🇺🇦 (@ms_logina) June 3, 2023
Daudziem praida dienās izteiktās atziņas, stulbības un ļaunības bijušas iemesls attīrīt savus sociālos “burbuļus” no homofobijas.
Praida gājiena diena ir diena, kad attīrīt gan savu burbuli, mutejot anonīmos homofobus, gan noziņot krāšņākos tweetus par hateful conduct, ar cerību, ka tas padarīs arī twitteri par labāku vidi.
— Rita Ignāte (@ritaignate) June 3, 2023
Lai nu kā, daudzi tvitera lietotāji atzīst, ka šīgada praida pasākumi un grandiozais noslēguma gājiens ir bijis vēl viens solis uz cilvēcīgāku Latviju.
Šis bija maģiski!
— Romija Krēziņa (@RKrezina) June 3, 2023
Par cilvēcīgāku Latviju, kurā ikviens var dzīvot brīvi un laimīgi!
🏳️🌈🏳️🌈♥️🏳️🌈🏳️🌈 pic.twitter.com/HDaeAIgvU4
Protams, vienmēr kāds jautās: vai Rīga jau gatava?
Vai lielpilsētā viss ir beidzies? Vai lielpilsēta jau ir izvēdināta? Vai cilvēki jau drīkst atgriezties savās mājās?
— Vija Bičkova (@Vaidelote88) June 3, 2023
Atbilde: viss turpinās!
Nākamgad Rīgā notiks Baltijas praids
— Apollo.lv (@apollo_lv) June 3, 2023
https://t.co/to6gnGLetU