2022. gadā Latvija bija 13 mazāk iekļaujošā valsts, balstoties uz normatīvo aktu esamību, kas nodrošina LGBT iedzīvotāju drošību. Latvijas sasniegtais rezultāts bija tikai 22 no 100%, savukārt iekļaujošākās valstis (ar rezultātiem virs 60%) bija Malta, Dānija, Beļģija un 9 citas.
Latvijas ekonomika aug, pieaug nodarbināto produktivitāte, tomēr tā vēljoprojām būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm. Aplūkojot cilvēkkapitālu raksturojošos rādītājus, sevišķu uzmanību "KPMG" vērš tam, ka iedzīvotāju produktivitāti turpinās ietekmēt negatīva demogrāfiskā situācija: negatīvs migrācijas saldo, sabiedrības novecošanās, kā arī veselības rādītāji.
Latvijā ir piektais augstākais pašnāvību skaits un ir viens no zemākajiem veselīgi nodzīvoto dzīves gadu skaitiem Eiropas Savienībā (ES). To ietekmē dzīvesveids, tai skaitā alkohola patēriņš, kas ir viens no augstākajiem ES.
Tas kopumā ietekmē veselīgi nodzīvotos dzīves gadus, kas raksturo iedzīvotāju spēju iekļauties darba tirgū, produktivitāti un pienesumu ekonomikai. Turklāt svarīgi ņemt vērā arī to, ka zemāks veselīgi nodzīvotu dzīves gadu skaits Latvijā rada lielākus izdevumus pabalstiem, veselības aprūpei un cita vieda atbalstam.
"Uzņēmēji Latvijā veido labās prakses dažādības jomā, bieži ejot tālāk valsts iniciatīvas saliedētas sabiedrības veidošanā.
Uzņēmēji izprot, ka cilvēkkapitāls ir vērtība un mums nepieciešams rūpeties par katru darbinieku.
Dažādības un iekļaušanas forums pierāda, ka Latvijā ir aizvien vairāk uzņēmumu no kā iespējams mācīties, lai veicinātu iekļaujošas darba vides veidošanu," min Kaspars Zālītis, Latvijas Dažādības hartas vadītājs.