Šodien ir vēl viena vēsturiska diena. Rīgā novācām nelegāli uzstādīto Puškina pieminekli. [🇱🇻]
Rīgas pieminekļu aģentūra 30. maijā pārvietojusi uz noliktavu dzejnieka Aleksandra Puškina skulptūru Kronvalda parkā, lai vēlāk to nodotu valdījumā Latvijas Mākslinieku savienības muzejam, ar kuru panākta konceptuāla vienošanās par skulptūras glabāšanu un turpmāku izstādīšanu.
Šāds lēmums pieņemts, jo 2009. gadā gan Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome, gan Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nesaskaņoja skulptūras izvietošanu Kronvalda parkā, iesakot izvēlēties alternatīvas novietnes.
Līdz ar to skulptūra konkrētajā vietā uzstādīta un līdz šim atradās neatbilstoši normatīvajiem aktiem. Vienlaikus 2023. gada 3. marta Rīgas domes Pieminekļu padome pauda rekomendējošu atbalstu skulptūras pārvietošanai uz piemērotāku novietni.
Latvijas Mākslinieku savienības valdījumā skulptūru nodos pēc formālas vienošanās noslēgšanas.
"Apollo.lv" jau ziņoja, ka deputātu bloks "Kods Rīgai", kurā darbojas četri deputāti, rosināja Rīgas pašvaldību līdz 4. maijam demontēt krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekli, kā norādīja Rīgas domes priekšsēdētājas vietnieces Lindas Ozolas biroja vadītājs Kaspars Adijāns.