Pēc organizatoru paustā, šī gada praids ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota "runāšana caur puķēm". Zālītis skaidroja, ka ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram. Vēsturiski dažādi ziedi ir arī tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku idenficēšanai.
Cilvēktiesību nedēļa tiks atklāta jau pirmdien, 29. maijā, ar svinīgu varavīksnes lentes pārgriešanu kultūrvietā "Skapis", kas šajā nedēļā kļūs par Praida namu, medijus informējot par "Riga Pride" centrālajiem pasākumiem un mērķiem. Kultūrvietā "Skapis" visu nedēļu darbosies informācijas centrs, lai uzzinātu par pasākuma aktualitātēm, kā arī tā būs centrālā notikumu un pulcēšanās vieta.
Gan Praida namā, gan arī citās kultūrvietās Rīgā notiks dažādas izglītojošas diskusijas, darbnīcas, izklaides pasākumi un talantu šovi.
Savukārt 31. maijā norisināsies Baltijas valstīs lielākais dažādībai un iekļaušanai veltītais forums - "Dažādības un iekļaušanas forums 2023", kas vērsts uz dažādības, iekļaušanas un taisnīguma labāko prakšu attīstību vadības uzņēmumos, iestādēs un organizācijās. Tas norisinās jau ceturto reizi un apvieno jomas līderus, politikas veidotājus un plaša spektra viesus. Ar pieredzes stāstiem dalīsies "Swedbank Latvia", "Tvnet Grupa", "KPMG Baltic", "AirBaltic", "Caffeine" un citi. Forumu atklās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un "Swedbank Latvia" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.