Nātālija Pinčuka ziņu aģentūrai AP pastāstījusi, ka no vīra nekas nav dzirdēts kopš pārvešanas uz koloniju N9 atkārtotiem likumpārkāpējiem Horkos, kur ieslodzītie tiek sisti un pakļauti smagam darbam.
"Varasiestādes rada Aļesam nepanesamus apstākļus un tur viņu stingrā informācijas izolācijā. Mēnesi no viņa nav nevienas vēstules, un viņš nesaņem manas vēstules," sacīja Pinčuka.
Martā Baltkrievijas tiesa notiesāja 60 gadus veco Beļacki un trīs viņa kolēģus apsūdzībās par finanšu aktivitātēm, kas grauj sabiedrisko kārtību, un kontrabandu.
Visi aktīvisti noliedza vainu viņiem izvirzītajās apsūdzībās.
Starptautiskā organizācija "Amnesty International" šo prāvu nosauca par "klaju netaisnības aktu" un atriebību aktīvistiem.
Beļackis 2022.gadā saņēma Nobela Miera prēmiju reizē ar Krievijas cilvēktiesību aizsardzības centru "Memoriāls" un Ukrainas Pilsonisko brīvību centru (CCL) par viņu centieniem dokumentēt cilvēktiesību pārkāpumus.
Beļackis nodibināja "Vjasna" neilgi pēc tam, kad Aleksandrs Lukašenko 1994.gadā kļuva par pirmo neatkarīgās Baltkrievijas prezidentu.
2011.gadā Beļackim tika piespriests trīs gadu cietumsods par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Arī toreiz prāva pret Beļacki tika atzīta par politiski motivētu.