Viena no svarīgākajām homoseksuāļu kopienas kultūras un politiskajām aktivitātēm ir praidi (no angļu val. "pride" – lepnums).
2005
23. jūlijā notika pirmais Rīgas praids, kurā piedalījās ap 70 dalībnieku, bet gājienu vēroja tūkstošiem skatītāju, to skaitā arī protestētāji, kas savu attieksmi izteica, lamājot praida dalībniekus un apmētājot viņus ar olām un tomātiem. Tika aizturēti astoņi protestētāji. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Juris Cālītis vadīja praida dievkalpojumu Anglikāņu baznīcā, par ko novembrī tika atbrīvots no amata.
Pēc Rīgas domes lēmuma vispirms izsniegt un tad atņemt atļauju homoseksuāļu gājienam Vecrīgā ar atklātu vēstuli avīzē "Diena" Latvijas sabiedrību praida dienā uzrunāja publiskajā telpā pazīstami cilvēki, aicinot Latvijas iedzīvotājus būt vienotiem dažādībā un pārliecībā, ka rasismam, antisemītismam, homofobijai un tamlīdzīgām parādībām nav vieta ne Eiropas Savienības dalībvalstī, ne tautā, "kurai, gadsimtu gaitā diskriminētai, būtu jābūt pašsaprotami noliedzošai pret jebkura veida diskrimināciju šodien".
2006
Otrais Rīgas praids 22. jūlijā. Rīgas dome gājienu neatļāva, tomēr notika pasākumi viesnīcā "Reval Hotel Latvia" un Anglikāņu baznīcā. Agresīvie protestētāji praida dalībniekus apmētāja ar maisiņos līdzatnestiem izkārnījumiem un jēlām olām. 14 protestētāji tika aizturēti, un tika sākts kriminālprocess.