Runājot par homoseksualitāti saistībā ar autoritārismu, bieži kāds piemin baumas par autoritārā režīma vadītāja Kārļa Ulmaņa homoseksuālo orientāciju. Tās izplatīja viņa un autoritārā režīma politiskie oponenti. 1934. gada vasarā sociālistu izplatītajā skrejlapā viņš tika nosaukts par "izvirtuļu seksuālistu kluba "Melnās neļķes" priekšsēdētāju". Nacionālās organizācijas "Pērkonkrusts" izplatītajās autoritāro režīmu atmaskojošajās lapiņās ārlietu ministru Vilhelmu Munteru nosauca par "Ulmaņa mūzu", "intīmo draugu".
Par populārāko "pierādījumu" ir kļuvusi epizode sociāldemokrāta Fēliksa Cielēna memuāros. 1927. gadā, kļuvis par ārlietu ministru, viņš ministrijas paspārnē slepeni izveidoja Politiskajai pārvaldei alternatīvu iestādi ar Sergeju Staprānu vadībā.
Ziņojumos, ko viņš saņēmis, itin bieži bijis piezīmēts, ka pie Ulmaņa šonakt atkal pārgulējis "mīlulis Vilhelms".
"Protams, ko īsti Ulmanis pa nakti darīja ar Vilhelmu, to nevarēja zināt – vai viņi spēlēja kārtis, vai domino, vai citas kādas debešķīgas rotaļas. Tomēr šie novērojumi pastiprināja baumas par Ulmaņa homoseksuālismu," rakstīja Cielēns, taisnojoties, ka publiski to piemin svarīgu politisku motīvu dēļ.
"Pagaidām teikšu tikai to, ka Ulmaņa mīlestība uz Vilhelmu vēlāk ieguva ļoti lielu sabiedrisku un politisku nozīmi, jo viņš, kļūdams par diktatoru, iecēla savu Vilhelmu ļoti augstā un atbildīgā amatā. Drīz vien Rīgā sāka klīst baumas, ka Vilhelma sieva ir Padomju Krievijas spiedze, bet Ulmanis tā mīlēja savu Vilhelmu, ka pilnīgi viņam uzticējās. Jā, tiešām mīlestība padara cilvēkus aklus…"