LTV uzsver, ka 2023. gadu uzņēmums uzsāka, strādājot tehniskā budžeta rāmī, un līdz šim brīdim joprojām nav atrisināti būtiski ar LTV operatīvo darbību saistīti jautājumi - nav pieņemti lēmumi par LTV pieprasīto budžeta finansējuma piešķiršanu komunālo pakalpojumu sadārdzinājuma un Ukrainas kara atspoguļošanas izmaksu kompensēšanai.
Uzņēmumā norāda, ka, nezinot, vai un kādā apjomā finansējums tiks piešķirts, LTV jau patlaban ir būtiski samazinājusi Ukrainas kara atspoguļošanas apjomu, kā arī apturējusi vairāku oriģinālsatura raidījumu pasūtījumus vasarai un jaunajai rudens sezonai. Ir raidījumu cikli, kas rudenim pagaidām netiek plānoti vai kuriem par pāris raidījumiem paredzēts samazināt skaitu.
LTV uzsver, ka, lai veiktu satura pasūtījumus, raidījumu sagatavošanu, kā arī sniegtu garantijas LTV darbiniekiem, ka viņiem vasarā un rudenī būs nodrošināta noslodze, lēmumi par finansējuma piešķiršanu jāpieņem nekavējoties, kur LTV tehnisko un radošo darbinieku laika darba samaksa ir tieši saistīta ar veicamā darba apjomu. Līdz ar to situācijā, ja būtiska daļa oriģinālsatura raidījumu vasarā un jaunajā sezonā netiks veidota, pastāv risks, ka darbu LTV pametīs mediju jomā augsti novērtēti profesionāļi, skaidro LTV pārstāvji.
Patlaban konkrētu iespējamā streika laiku un ilgumu ne LTV, ne SEPLP neminēja.
LETA jau vēstīja, ka, lai mazinātu energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma izraisīto negatīvo ietekmi 2023. gadā, Latvijas Televīzijai (LTV) un Latvijas Radio plānots piešķirt 994 839 eiro, liecina Kultūras ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts Tiesību aktu projektu (TAP) portālā.