Pirmo izvērsto stāstījumu par homoseksualitāti latviski rakstošajā presē publicēja avīze "Jaunākās Ziņas" 1924. gada rudenī, atstāstot baumas, ka Viesturdārza apkārtnē pastāv "pederastu klubs" ar nosaukumu "Melnā neļķe".
Nosaukums esot atvasināts no žetona, uz kura attēlota melna neļķe uz zaļas emaljas un kas tiek izmantots kā kluba caurlaide. Publiskajā domā izveidojās noturīga metafora — homoseksuālas orientācijas vīriešus turpmāk dēvēja par melnajām neļķēm. Tomēr presē par to runāja reti. Nozīmīgākas pārdomas tika publicētas 1926.–1927. gadā, kad tika atklāta un iztiesāta tiesas prāva, apsūdzot vairākus vīriešus par homoseksuālu rīcību.
Skandāls sākās 1926. gada rudenī, kad Kara ministrijas intendantūras Galvenās mantu noliktavas priekšnieks Rīgas kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam ziņoja, ka M. Ķēniņa (tagad Vāgnera) ielā 14, Vecrīgā, kādā dzīvoklī pastāvīgi pulcējas vairāki vīrieši, piedaloties vietējā garnizona jaunajiem karavīriem, un ka "šo sapulcēšanos laikā vīriešu starpā notiekot visāda veida pretdabiski dzimuma sakari, to starpā pederastija".
Melnās neļķes kluba tiesu procesa atspoguļojums presē atklāja esošos stereotipus un veicināja to turpmāku uzturēšanu. Publiskā diskursa uzmanība vērsās pret vecāko, bagātāko vīrieti, kurš par seksuālo pakalpojumu maksāja jauniem zēniem un karavīriem.