Mātes pienākumu pildīšana ir grūts darbs jebkurā gadsimtā. Sarakstā esošās mammas, pateicoties saviem bērniem vai tieši otrādi - spītējot tiem, mainīja vēstures notikumu gaitu, vēsta "National Geographic".
Hatšepsuta
Senajā Ēģiptē valdnieki vienmēr bija vīrieši, taču viena sieviete tajā laikā esošo kārtību izmainīja. Pēc faraona Tutmosa II nāves 1479. gadā pirms mūsu ēras valdnieces Hatšepsutas divus gadus vecais audžudēls tika nosaukts par mantinieku.
Tā kā audžudēls bija tikai divus gadus vecs, tad sākotnēji bija plāns, ka Hatšepsuta uz laiku valdīs pār Seno Ēģipti viņa vietā.
Lai gan vēsturnieki nav vienisprātis par precīzu gadu, taču zināms ir tas, ka Hatšepsuta pamazām ieņēma valdnieka lomu, pirmo piecu gadu valdīšanas laikā sevi kronējot par faraonu. Hatšepsuta valdīja 21 gadu.
Savas valdīšanas laikā viņa veica ziedojumus dieviem, veicināja tirdzniecību un pavēlēja celt milzīgus tempļus. Lai nostiprinātu savu ietekmi, viņa lika mākslas darbos sevi atveidot kā vīrieti. Atrastajos mākslas priekšmetos viņa ir attēlota ar faraona galvassegu, tērpu un mākslīgo bārdu. Būdama mūsdienu izpratnē prasmīga sabiedrisko attiecību speciāliste, viņa apgalvoja, ka ieņēmusi troni, jo tā vēlējies dievs Amons.
Hatšepsuta mira aptuveni 1458. gadā pirms mūsu ēras. Tikai pēc audžumātes nāves Tutmoss III varēja sēsties tronī. Savas valdīšanas laikā viņš centās iznīcināt Hatšepsutas atstāto mantojumu, taču viņa mēģinājumi izdzēst radinieci no vēstures lapaspusēm bija neveiksmīgi.