Turklāt, lai izstrādātu vidēja termiņa darbības stratēģiju 2024.- 2028. gadam, Rīgas nami to izlēma negatavot paši, bet nolēma iepirkumā meklēt kādu, kurš to izdarītu viņu vietā. Kā liecina Rīgas nami iepirkumu komisijas sēdes protokols, tad 25.aprīlī arī tiek nolemts, ka Rīgas namu stratēģiju izstrādās auditorfirma Pricewaterhouse Coopers. Stratēģija Rīgai izmaksās 38 400 eiro. Vai valde šobrīd zin un spēj atbildēt, kādu nākotni tā saredz savā pārvaldībā esošajam vēsturiskajam kinoteātrim, deputāti pārliecību neguva.
Faktu, ka par Rīgas vēsturiskā kinoteātra kā kultūras objekta attīstību atbild nekustamo īpašumu apsaimniekotājs, kā neloģisku sauc vairāki kinonozarē strādājošie. Kultūra īpaši ar izglītības funkciju nekad nebūs peļņas objekts. Tāpēc pašos pamatos ir jāmaina tas kā kinoteātri "Splendid Palace" Rīga uztur un palīdz tam attīstīties.
Daudzās Eiropas valstīs - Somijā, Vācijā, Īrijā, Itālijā, Francijā - plaši izplatītas filmotēkas jeb sinematēkas. Tie ir valsts un pašvaldību uzturēti un finansēti kinoteātri, kur notiek vietējo filmu izrādīšana, dažādas lekcijas, skolēnu izglītošana. Zem viena jumta darbojas kino arhīvs, vēsturisko filmu restauratori, jaunie režisori. Tie kalpo kā kino dzīves epicentri un spēj pastāvēt tikai ar dotāciju palīdzību.
Nekā personīga divas nedēļas lūdza iespēju aprunāties ar kādu no "Rīgas nami" valdes loceklēm, tomēr sniegt interviju viņas atteicās.
Uz rakstiski nosūtītajiem jautājumiem par stratēģiska redzējuma trūkumu saņēmām īsas atbildes, ka stratēģija tiekot gatavota un būšot gatava rudenī. Fakts, ka to negatavo "Rīgas nami", bet gan kāds no malas - tā esot ierasta prakse. Uzņēmums norāda, ka "kino nozares attīstība ir citu valsts un pašvaldības institūciju funkcija. Rīgas nami esot gatavi "konstruktīvam dialogam". Jautājumu komentēt nevēlējās arī Rīgas domes izpilddirektors, kurš pārrauga domes kapitālsabiedrību darbu.