Marta Dziļuma: "Man bija 16 gadi, es no tās paaudzes, kam tapšana par cilvēkiem notika paralēli valsts tapšanai.
Pirmo 4. maiju atceros ļoti labi, patiesībā jau toreiz bija cerības, ka parakstīšana notiks jau 3. maijā. Mācījos Vecrīgas skolā un 3. maijā "šļūcu" gar Aaugstāko Padomi uz Drāmas teātra pusi, dzīvoju tālāk, aiz parka. Bet 4. maijā kaut kādā veidā (un te nu atmiņa izmanto iespēju paklusēt) ar visiem saviem "Sonores" korabiedriem zinājām, ka tūlīt pēc balsojuma ejam uz tribīnēm krastmalā.
Pievienojos tiem, kas distancējas no baltā galdauta, bet tas ir komplektā ar to, ka abi ar vīru esam ultraintroverti, turklāt vīram bieži 4. maijā jāstrādā. Es esmu no tiem, kas valsts svētkos bieži izbrauc un maijā visbiežāk - uz Igauniju. Bet tas nav tāpēc, ka "citur ir labāk", bet tāpēc, ka tā arī ir atzīmēšana, tikai mazliet citāda. Šogad izmantošu šīs dažas dienas, lai aizietu uz dažiem Tallinas muzejiem, kas sen jau plānā, un pastaigātos pa mīļām Tallinas vietām.”
Valdis Zariņš: "Plānots būt Sāremā. Ar sieviņu, meitu, mazmeitām. Kaut kā tā. Vai tā ir svinēšana?"
Brīvība svinēt, brīvība kritizēt
Kā saka Egita Žuka, šī diena ir par brīvību – arī žēloties un sūdzēties! Arī kritizēt, ari diskutēt par balto galdautu, par to, kāda republika tad tika atjaunota un vispār - "kas notiek Latvijā". Jo mēs to varam.