Lāce uzsver, ka sievietes vai viņas tuvinieku dzīvības apdraudējuma vai vajāšanās gadījumā policijai nav jāvilcinās piemērot aizturēšana, arests un ar tiesas sankciju – arī apcietinājums.
Noslepkavotā sieviete, kā minēts, rakstīja arī ģenerālprokuroram. Viņas pagājušā gada 15. septembra vēstule Stukānam sākās šādi: "Lūdzu, ģenerālprokurora kungs, steidzamu un neatliekamu palīdzību un aizsardzību pret dzīvības un veselības apdraudējuma draudiem!"
Ja dažādu partiju politiķi uz Jēkabpils traģisko notikumu ir reaģējuši ar Krimināllikuma vai Kriminālprocesa likuma grozījumiem, tad ģenerālprokurors Stukāns uzskata, ka diskusijai šobrīd esot nepareizais virziens: "Latvijai ir pienācis laiks padomāt, ko mēs izdarījām, lai tas nenotiktu. Kāpēc Rusiņš izdarīja to, ko viņš izdarīja? Kāpēc citi vēršas pret sievietēm, sit regulāri un ilgstoši, un nekas nemainās? Kāpēc priesteri izdara noziegumus pret bērniem? Kāpēc tik daudz mums ir vardarbīgu noziegumu? Kāpēc dzērājšoferi, neskatoties uz, manuprāt, ļoti smagām sankcijām, turpina dzert un braukt? Visai sabiedrībai jāuzdod šie jautājumi sev. Un jāsāk ar to, ka mums ir jāveido mehānisms, ka sievietei ir iespējas saņemt kaut kāda veida palīdzību, lai tas vispār nenotiktu. (..) Ar policiju sievietes pasargāt nevar. Tad jau ir par vēlu. Kad iesaistās policija, tas nozīmē – jau pāridarījums ir nodarīts."
Kas tieši būtu jādara, Stukāns gan nezinot, jo neesot politiķis vai tiesībsargs, bet gan prokurors - tātad viņa pienākumos esot nodrošināt jau notikušu noziegumu izmeklēšanu nevis preventīva mehānisma izveidošanu.
Leons Rusiņš joprojām nav atrasts, savukārt Valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš savu amatu zaudēs neatkarīgi no dienesta pārbaudes rezultātiem. To piektdien paziņoja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Tikmēr Iekšējās drošības birojs informēja, ka vērtēs, vai Jēkabpilī nav notikusi policijas amatpersonu bezdarbība.