Par šo te uzmācīgo viņa rīcību ir attiecīgi paredzēts pants, kurā, jā, mēs sākam administratīvā pārkāpuma procesu. Jā, mēs viņu saucam pie atbildības. Nu tas ir tas risinājums, šeit tas ir jānošķir. Protams, ka var pieļaut, ka jebkuram radīsies kaut kāda cita veida tieksmes. Bet, es saku, viņš bija meklēšanā un darbinieki veica šos pasākumus.”
Gan Arājs, gan Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs atgādina, ka VP priekšnieka Armanda Ruka ierosinātajā dienesta pārbaudē plānots gan vērtēt to, vai policija pienācīgi izdarīja savu darbu, gan meklēt sistēmiskus risinājumus.
"Šajā gadījumā mēs redzam, ka ir bijusi nihilistiska attieksme, šis recidīvs pret likumdošanā paredzēto lēmumu nepildīšanu. Un mēs no savas puses rosināsim vērtēt to, ka šī rīcība šobrīd normatīvajos aktos paredzētā nav pietiekama šajos individuālajos gadījumos, kuros nepietiek vien pabiedēt ar Krimināllikumā paredzēto atbildību vai jau uzsākt procesu, bet, ja tas atkārtojas, protams, šis ir konkrēts gadījums, kur cilvēkiem būtu jāsaņem bargāks sods," pauž Trofimovs.
Tikmēr Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aigars Bičušs gan ir apņēmies izvērtēt arī to, vai Rusiņa daudzie likumpārkāpumi netika izmeklēti pārāk sadrumstaloti, nesaskatot kopainu: "Te es arī redzu to lielāko problēmu uz vietas – jāskata nevis konkrēts kriminālprocess, bet tā situācija kopumā. Un es pieļauju, ja savulaik šīs izmeklēšanas iestādes vadība saietu kopā ar prokuratūru un padomātu, kā tad rīkoties tādā situācijā, kas ir ļoti netipiska, es pieļauju, ka varbūt būtu arī savādāks rezultāts. Es nevaru pateikt, vai tas cilvēks būtu labojies, bet katrā ziņā vismaz būtu, kā jūs pareizi teicāt, šie procesi, kas nodoti tiesai 2021. gadā un otrs 2022. gadā, jau iztiesāti – ar brīvības atņemšanu, visdrīzāk."
Bičušs arī piekrīt, ka lietas par pagaidu aizsardzības lēmuma pārkāpšanu būtu izskatāmas nevilcinoties, jo tās savā būtībā ir vienkāršas.
Tas, ka šogad vēl joprojām nebija sprieduma par 2021. gadā ignorētu nošķiršanas lēmumu, neliecina par efektivitāti, uzskata virsprokurors.
LTV pauž, ka pēc traģēdijas iestādes jau paguvušas vainot cita citu. Piemēram, tiesa norāda, ka policija nav atradusi Rusiņu, savukārt policija pauž neizpratni, kāpēc Rusiņš netika notiesāts laikā, kad viņa atrašanās vieta bija zināma, piemēram, viņš atradās apcietinājumā.