Līderis tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām politiskajām un garīgajām personībām pasaulē. Tagad 87 gadus vecais vīrietis kļuva par Dalailamu četru gadu vecumā, bet 1959. gadā, kad viņam bija 23 gadi, aizbēga uz Indiju, jo baidījās no aresta pēc neveiksmīgas sacelšanās pret Ķīnas okupāciju Tibetas galvaspilsētā Lasā. Kopš tā laika viņš Indijā vada tibetiešu trimdas valdību.
Tibetiešu filmu un raidierakstu veidotājs Indijā Džamjans Phuntsoks sacīja, ka ir iespējams saprast gan Dalailamas naivumu, gan cilvēku sašutumu visā pasaulē. Viņš atzina, ka videoklips lika viņam justies neērti, taču situācijai trūkstot konteksta.
"Esmu pārliecināts, ka Dalailamam nebija sliktu vai ļaunu nodomu, un tas zināmā mērā izrietēja no neapzināšanās, kā šādus žestus varētu interpretēt mūsu modernajā, hiperseksualizētajā sabiedrībā," viņš sacīja. "Bet daudziem cilvēkiem, kas nav tibetieši, ir vieglāk izjust sašutumu un nosodījumu, nekā iedziļināties tajā, kāds viņš ir, ko viņš pārstāv un nozīmē tik daudziem apspiestajiem cilvēkiem visā pasaulē."
Jau vēstījām, ka pirmdien Dalailamas "Twitter" kontā tika publicēta atvainošanās par notikušo.
"Viņa Svētība vēlas atvainoties zēnam, viņa ģimenei, kā arī saviem daudzajiem draugiem visā pasaulē, ko viņa vārdi varētu būt sāpinājuši."
Paziņojumā teikts, ka Dalailama "bieži vien nevainīgi un rotaļīgi ķircina cilvēkus, kurus viņš satiek, pat publiski un kameru priekšā. Viņš pauž nožēlu par notikušo."
Paziņojumā nav sīkāk izskaidroti Dalailamas komentāri vai viņa rīcība.
Tibetas cilvēktiesību grupas jau iepriekš ir dokumentējušas tiešsaistes kampaņas, kuru mērķis ir diskreditēt Dalailamu un parādīt okupēto Tibetu kā "saturīgu un idillisku Ķīnas provinci", neskatoties uz vairākiem pašsadedzināšanās gadījumiem — vardarbīgu protesta formu, kas kļuvusi izplatīta tibetiešu pretestībā Ķīnai.