Tomēr Meijers, iespējams, arī pēc iekļūšanas spermas donoru melnajā sarakstā turpināja ziedošanu starptautiskām spermas bankām, izmantojot pseidonīmu.
Advokāts Marks de Heks, kurš pārstāv "Donorkind", teicis, ka Meijers ar savu pēcnācēju radīšanas vēlmi pārkāpis 25 donora bērnu ierobežojumu un rīkojies nelikumīgi, kā arī radījis kaitējumu ģimenēm, kuras izmantoja viņa spermu, lai ieņemtu bērnu. "Šī rīcība ir bīstama donora bērnu garīgajai labklājībai un veselībai," teikts advokāta paziņojumā.
Tiek apgalvots, ka vaislīgais mūziķis apzināti maldinājis cilvēkus, neatklājot patiesību par savu donora vēsturi un ziedošanas reižu skaitu. Nīderlandiete Eva, kura 2018. gadā dzemdēja bērnu, izmantojot Meijera ziedoto spermu, savā paziņojumā norādījusi, ka tiesas process ir pēdējais līdzeklis, lai apstādinātu Meijeru un viņš nevarētu nodarīt kaitējumu vēl vairāk cilvēkiem.
"Ja es būtu zinājusi, ka viņam jau ir vairāk nekā 100 bērnu, es nekad viņu nebūtu izvēlējusies," sacīja Eva. "Domājot par sekām, kādas tas var atstāt uz manu bērnu, man kļūst slikti. Vēršanās tiesā ir vienīgā iespēja, kas man ir."
Lai gan šī lieta ir pirmā šāda veida tiesas prāva Nīderlandē, līdzīgi skandāli ap pārlieku ražīgiem spermas donoriem jau iepriekš nonākuši Nīderlandes ziņu virsrakstos, iedvesmojot plānus izveidot vienotu nacionālu spermas donoru reģistru.
Fonds "Donorkind" pagājušajā gadā paziņoja, ka ir identificējis vismaz 10 ārstus, kuri Nīderlandē bija nelikumīgi izmantojuši paši savu spermu, lai sievietes ieņemtu bērnus. Veicot DNS testus, ir konstatēts, ka nīderlandiešu ārsta Jana Karbāta auglības klīnikā Roterdamā dzimuši vismaz 90 bērni, kuru radīšanai ārsts izmantojis savu spermu.
Prasībā pret Meijeru tiks izskatīta tuvāko nedēļu laikā.