Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

Cik sāpīgs bija nāvessods ar giljotīnu?

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Iespējams, nāve ar giljotīnu ir nesāpīga, jo nervi, kas savieno mugurkaulu ar smadzenēm, tiek pāršķelti zibenīgi. Plašāk skaidro speciālisti.

Tā gan būs tikai tādā gadījumā, ja asmens būs pietiekami smags un ass, lai galvu nocirstu pilnībā. Ja viss būs pareizi, upuris pat nejutīs, kā aukstais asmens pieskaras viņa kaklam, jo viss norisināsies pārāk ātri.

Tiem, kuri avotos vēsta, ka pēc giljotinēšanas redzējuši, kā sodītais raustās spazmās, jāpaskaidro, ka tāda veida spazmas ir tikpat automātiskas kā nereti piedzīvota acs plakstiņa raustīšanās. Spazmas līķim var parādīties līdz pat piecām minūtēm pēc nāves, raksta "Mental Floss".

Pētījumos parādīts, ka aktivitāte laboratorijas peļu smadzenēs pēc galvas nogriešanas vēl kādu brīdi turpinās. Tas gan nav nekas neparasts, jo smadzeņu aktivitāte pēc nāves patiešām kādu brīdi var nerimties, tomēr tas nenozīmē, ka subjekts ir dzīvs un kaut ko jūt vai saprot.

Giljotīna bailes izraisīja tāpēc, ka šis soda rīks bija koncentrēts uz pašu sodīšanu, nevis mokām. Ideja par to, ka cilvēks vienā acumirklī mirs, bija visai biedējoša.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu